Гриневич розказала, скільки роботи додав новий закон про освіту

Із набуттям чинності нового закону «Про освіту» Міністерство освіти і науки розпочинає широкомасштабну діяльність з оновлення законодавства в усіх сферах освіти. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, інформує прес-служба МОН.

«Сьогодні, із набуттям чинності нового Закону «Про освіту», МОН розпочинає широкомасштабну діяльність з оновлення законодавства в усіх сферах освіти. У сфері вищої освіти нам важливо нарешті розвинути незалежну оцінку якості вищої освіти, через яку абітурієнти, суспільство зможуть побачити реальну картину – які виші справді дають якісну освіту, а які, на жаль, не можуть зараз це зробити. Цього року ми провели вперше незалежне вступне випробування на магістратуру з «Права». Сьогодні у нас 350 вищих навчальних закладів готують бакалаврів «Права». Трохи згодом ми представимо результати і покажемо, наскільки якісно кожен із закладів готує студентів у цій сфері. Виходячи з цих результатів ми маємо переконливі аргументи на користь розробки реальних механізмів незалежної оцінки якості вищої освіти», – зазначила Гриневич.

За її словами, новий закон «Про освіту» – «це закон нових можливостей для усієї освіти в Україні від дошкілля і до освіти дорослих».

«Сьогодні для нас в цьому законі дуже важливою нормою є створення мостів між системою освіти і ринком праці, тому що освіта покликана створити можливості для розвитку особистості, підняти людський потенціал у країні і розвивати, відповідно, економіку України. Це стосується як професійної, так і вищої освіти. Ми вперше в цьому законі даємо інституційний майданчик, в межах якого сучасні професійні стандарти трансформуватимуть в освітні», – наголосила міністр.

У МОН інформують, що разом із проектами нових законів «Про загальну середню освіту», «Про професійну освіту», «Про освіту дорослих» та «Про дошкільну освіту» також розроблятимуться зміни до закону «Про вищу освіту».

Окрім того, Гриневич відзначила, що самого лише прийняття закону не достатньо, адже жодна реформа не зможе відбутися без активної участі професійних спільнот.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ