Гройсман назвав “божевільною” заяву Земана щодо Криму

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розкритикував висловлювання президента Чехії Мілоша Земана стосовно Криму під час його виступу на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про це Гройсман сказав в інтерв’ю каналу “112 Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Знаєте, здорова людина такого ніколи не заявить, а психічно хвора — можливо, але я точно знаю, що чехи є абсолютно прекрасними та розумними людьми, вони наші друзі та партнери. Думаю, що серед такої прекрасної нації є й ті, хто іноді дозволяє собі божевільні заяви, свідками яких ми сьогодні є», – сказав Гройсман.

Глава українського уряду також прокоментував заяву міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто стосовно перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «Я вважаю, що погрожувати Україні — це взагалі якась фантастика. Нас треба шанувати, треба поважати, треба по-дружньому любити і ми завжди як гостинна прекрасна країна відкриті до нормального спілкування», – сказав Гройсман.

Він запевнив, що Україні не потрібні конфлікти ні з Угорщиною, ні з Чехією, ні з іншими країнами-парнерами. «Ми налаштовані на нормальну взаємодію. Тому я попросив би усіх своїх колег трошки зменшити накал в цій історії і конкретно сказати, які є питання і обговорити їх. Я думаю, що всі наші партнери та друзі не бажають поганого Україні, а навпаки, як і ми не бажаємо нічого поганого іншим народам. Думаю, ми знайдемо порозуміння та правильні рішення», – наголосив Прем’єр-міністр.

Як повідомлялося, раніше президент Чехії Мілош Земан заявив на засіданні ПАРЄ, що вважає втрату Україною Криму “завершеною справою” та пропонує владнати її, надавши Україні матеріально-фінансову компенсацію. Земан відомий своєю проросійською позицією і прихильністю до президента РФ Путіна.

А міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив в Ужгороді, що новий український закон “Про освіту” порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 16 жовтня на нараді міністрів закордонних справ країн – членів Європейського Союзу в Люксембурзі він планує ініціювати перегляд цієї угоди з Україною.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ