Гройсман про накопичувальну пенсію: Не хочу, аби люди втратили гроші як в СРСР

В Україну варто залучати міжнародні приватні пенсійні фонди у рамках розвитку накопичувальної пенсійної системи, але при цьому необхідно гарантувати збереження коштів громадян.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Я за те, щоб побудувати другий рівень пенсійної системи – накопичувальної, але я переживаю за гарантії збереження коштів. Адже всі пам’ятають втрату грошей в Ощадбанку СРСР. Я не хочу повторення такого, тому потрібні гарантії, щоб люди знали: якщо вони роблять накопичення, то після виходу на пенсію вони їх отримають. Я думаю, що тут треба залучати міжнародні фонди, які мають добру репутацію, є досить стійкими”, – сказав глава уряду.

За його словами, розробку відповідного законопроекту здійснюватиме уряд разом із депутатами, які мають низку хороших ініціатив.

Воднчас Гройсман наголосив, що Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) для реалізації накопичувальної системи не має підвищуватися. “Якщо йтиметься про накопичення, то, можливо, будуть інші інструменти – окремі відрахування на зазначені цілі”, – зауважив він.

Проте, зазначив Прем’єр-міністр, це все є предметом дискусії, тож наразі зарано говорити про конкретні моделі.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ