Гройсман прогнозує завершення будівництва Охматдиту за півтора року

Будівництво другої черги Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” розпочнеться 2018 року. Про це повідомив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, інформує Урядовий портал.

“Ми закумулювали достатньо коштів. При ефективному використанні їх вистачить. Думаю, за 16-18 місяців ми завершимо всі будівельні роботи”, – зазначив Гройсман.

Він подякував урядовій команді, команді МОЗ і всім, хто долучився до будівництва.

Прем’єр-міністр нагадав, що перша черга оновленого комплексу республіканської дитячої клінічної лікарні “Охматдит” отримала сертифікат готовності об’єкту і вже в наступному році прийматиме пацієнтів.

Глава уряду оглянув відділення гематології та онкозахворювань, які оснащені унікальним для України обладнанням.

Він підкреслив, що рік тому комплекс являв собою аварійну споруду із розваленими комунікаціями та дахами, які протікають. “Не було навіть документації. За рік ми все відновили, завершуємо будівництво і передаємо об’єкт лікарям, вони зможуть підготувати його до надання якісної допомоги”, – нагадав Гройсман.

Будівництво оновленого комплексу лікарні розпочалося в грудні 2011 року, проте вже за рік воно було призупинене. Часткове відновлення будівельних робіт відбулося 2015 року – після передачі об’єкта до сфери управління МОЗ та виділення бюджетних коштів на проведення будівництва.

У жовтні 2016-го всі роботи було відновлено повністю. Загалом в 2016 році на будівництво лікарні було виділено 395 млн грн, освоєно 93% коштів.

У поточному році виділено 380 млн грн, обсяг освоєних асигнувань становить так само 93%.

Відкриття нового лікувально-діагностичного корпусу дасть змогу розширити багатопрофільність і подальший розвиток НДСЛ «Охматдит», збільшити загальний стаціонарний ліжковий фонд, передусім ліжок інтенсивної терапії у 3 відділеннях, зокрема Центру дитячої гематології, онкології і трансплантації кісткового мозку, модернізувати лікувально-діагностичну базу, створити пансіонат для батьків, в першу чергу дітей з онкологічними захворюваннями, забезпечити 100% рівень охоплення сучасною діагностикою, включаючи радіоізотопну, хворих дітей на різні види патології.

Як очікується, лікарня зможе в півтора раза збільшити прийом дітей, а кількість складних операцій зросте на 50%. Це дасть змогу суттєво скоротити бюджет лікування українських дітей за кордоном.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ