Гройсман розкритикував Нафтогаз за затягування реформи

Реформа НАК “Нафтогаз України” розпочалася ще у 2014 році, але прогресу до сьогодні немає. Про це під час засідання уряду заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Завдання – добувати український газ та постачати його для потреб як населення, так і теплокомуненерго і бізнесу. Наступна мета – експортувати газ: продавати його та отримувати в Україну валюту, створювати десятки тисяч робочих місць, забезпечити стабільну роботу транзитної системи”, – сказав Гройсман.

Він наголосив, що, враховуючи розміри покладів, Україна могла б розвідати власний газ, не укладати контракти з Росією, а добувати власні ресурси, забезпечити модернізацію видобувної галузі.

“Але це було комусь не вигідно. “Вигідно” було платити валюту Росії та роками працювати на російську економіку. Ми це зупинили. І сьогодні нам треба зробити повноцінний ринок. Де у нас міжнародні компанії? Час від часу вони з’являються, але дуже поволі, бо у нас на сьогодні є монстр у вигляді монополіста НАК “Нафтогаз України”. У 2014 році ми розпочали реформу, але прогресу немає”, – зазначив Гройсман.

Він наголосив, що до сьогодні не відбулося розділення функцій видобування, транспортування та продажу газу безпосередньо у “Нафтогазі”.

“Була неефективно побудована робота усередині компанії”, – наголосив Гройсман.

Нагадаємо, 3 листопада НАК “Нафтогаз України” звернувся до Антимонопольного комітету з проханням провести дослідження ринку газу, яке зможе підтвердити або спростувати висновки аналізу компанії щодо того, що вона вже не займає монопольного становища на ринку газу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ