Гройсман вимагає ретельно розслідувати усі проблеми з «Доступними ліками»

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вимагає ретельно розслідувати кожен випадок неналежного виконання урядової програми «Доступні ліки» і закликає керівництво МОЗ та Державної казначейської служби долучитися до цієї роботи. Про це він сказав під час спеціальної наради, присвяченої ситуації, що склалася навколо реалізації урядової ініціативи, повідомляє Урядовий портал.

 

«У нас сталася дивна ситуація. Ми розробили програму, виділили 1 млрд грн коштів, передбачили механізми, а люди не мають доступу до ліків», – сказав Гройсман.

Він підкреслив, що кошти на реалізацію програмних заходів надійшли на місця ще 4 січня – відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік». При цьому, за інформацією Держказначейства, гроші розподілені лише в 14 областях, а в 9 регіонах є проблеми.

«Якщо б проблеми мали глобальний характер – вони були б по всій країні. А так… Потрібно пройтися по кожній області і з’ясувати, що відбувається, чому не виписують рецепти, де договори з аптеками, – сказав Гройсман. – Мене турбує, в чому проблема – або це технічні причини, або у когось немає совісті. Якщо проблема процедурна, давайте зробимо висновки і ліквідуємо її на майбутнє. Якщо справа в бездушній позиції місцевих керівників – я це пробачати не буду. Причому буду говорити про це публічно. Ретельне розслідування – чому так відбулося… Хворі люди не можуть чекати».

Прем’єр звернув увагу, що наступним кроком в реалізації програми стане її поглиблення – як по лінії розширення номенклатури ліків, так і розширення географії аптек – учасниць програми. «Нам потрібно дійти до кожного села. А отже опрацювати можливості задіяти сільські ради, або ФАПи, або навіть мережу Укрпошти, – аби ми збільшували кількість точок доступу людей до програми, – сказав він. – А миритися з безгосподарністю на місцях, коли регіони не забезпечені ліками – при наявності програми і коштів, неприпустимо».

У цьому контексті глава уряду запропонував вести постійний – щомісячний – моніторинг виконання програми з постійним інформуванням керівництва уряду, а також провести опитування людей – учасників програми з метою загального покращання ініціативи.

Програма «Доступні ліки» стартувала за ініціативи Кабінету міністрів у квітні 2017 року в рамках заявленого урядом курсу на покращення ситуації в системі охорони здоров’я та на зростання тривалості життя українців. Першими трьома програмними нозологіями стали захворювання серцево-судинної системи, діабет та астма. В 2017 році КМУ виділив на реалізацію програми загалом більше 700 млн грн. За інформацією МОЗ, минулого року за програмою відпускалися 198 препаратів, кількість виробників – учасників програми перевищила 50, а кількість аптек – учасниць програми перевищила 6,7 тис. Майже 14 млн пацієнтів отримали ліки безкоштовно або з невеликою доплатою. Зараз МОЗ опрацьовує новий, розширений перелік ліків за програмою і розраховує, що до ініціативи долучатимуться більше виробників.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:30, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:00, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:00, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0