Гройсман запевняє, що реформа ДФС не перетвориться на “відродження Мінсдоха”

Гройсман запевняє, що реформа ДФС не перетвориться на “відродження Мінсдоха”

Державна фіскальна служба за пропозицією уряду залишатиметься у підпорядкуванні Міністерства фінансів, але буде докорінно реформована та перебудована в інтелектуальний орган влади з серйозними повноваженнями.

Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв’ю Ліга.net, повідомляє Урядовий портал.

«На сьогодні ми бачимо таку модель: ДФС залишається в Міністерстві фінансів. Але Службу треба перебудувати і повністю реформувати. Це повинен бути не каральний орган, а інтелектуальний, з серйозними і цивілізованими повноваженнями. Моя позиція полягає в тому, щоб ДФС підтримувала і захищала бізнес, а не навпаки, створювала для нього штучні перешкоди. Я вважаю, дуже важливо забезпечити стійке економічне зростання. Це можливо, в тому числі, внаслідок такої реформи, і її результатом має бути створення нормального бізнес-клімату», – сказав Гройсман.

При цьому глава уряду назвав «неприпустимим» будь-яке відродження ліквідованого Міністерства доходів і зборів. «Я абсолютно проти відродження Мінсдоха (Міндоходів та сборів). Це недопустимо», – сказав Прем’єр-міністр.

Він висловив сподівання, що діючий керівник ДФС Мирослав Продан зможе запровадити нові системні зміни й сервіси для підтримки малого та середнього бізнесу.

«Він (Продан) багато витягнув на своїх плечах, тому що система була не готова. Звичайно, йому потрібно більше підтримки в системі, але система хвора, її треба перезавантажувати. Це серйозний виклик. Я йому (Продану) буду тільки допомагати, щоб ДФС стала сервісною структурою з людським обличчям», – сказав глава уряду.

Він звернув увагу, що серед досягнень Служби – запровадження автоматичного повернення ПДВ та перевиконання надходжень по митниці. «Ми плануємо перевиконання доходів по митниці, а це 12 млрд грн, направити на місцеві дороги. Колосальний ресурс, який раніше знаходився в тіні, і на ньому хтось паразитував. Сьогодні ми ще дуже далекі від наведення остаточного порядку. Потрібна повна модернізація митниці, і дуже багато речей треба зробити для технічного переоснащення», – сказав Гройсман.

За його словами, «буквально зараз» буде оголошено тендер із закупівлі стаціонарних сканерів для митниці. «Це буде означати тільки одне: щілин, через які можна проводити сірий імпорт або контрабанду, буде все менше і менше. Це зробить позитивний вплив і на українське виробництво. Тому що сірий імпорт підступно забирає частину ринку і можливості українських виробників. А за українських виробників я готовий боротися 24 години на добу», – запевнив прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, у березні Гройсман заявив, що уряд планує реформувати Державну фіскальну службу, нова модель була підготовлена спільно з міжнародними партнерами.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ