Гроші на медреформу: Парубій сумнівається, що законопроект ухвалять влітку

Гроші на медреформу: Парубій сумнівається, що законопроект ухвалять влітку

Голова Верховної Ради Андрій Парубій очікує на ухвалення восени законопроекту 6327 “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу “Рада”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Питання дуже непросте і дискусійне. Хоч і хотілося б вийти на прийняття рішення ще влітку, але, думаю, робота над законопроектом може затягтися аж до осені”, – сказав спікер.

Парубій підкреслив, що ухваленням цього законопроекту в першому читанні парламент дав старт медичній реформі, заклавши “цілковито нову філософію фінансування системи охорони здоров’я”.

Раніше до Верховної Ради на розгляд та голосування було передано затверджений Кабміном пакет законопроектів щодо медичної реформи. У МОЗ зазначили, що ухвалення цих законопроектів на поточній парламентській сесії дозволить, серед іншого, закласти у бюджет на 2018 рік новий принцип фінансування для стаціонарів, розрахувати гарантований пакет медичних послуг, аби у бюджетний 2019 рік увійти з усім гарантованим пакетом медичних послуг на всіх рівнях.

Водночас парламент не зміг ухвалити законопроект 6329 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», який передбачає запровадження в Україні моделі державного солідарного медичного страхування.

Основою цієї моделі мав би стати перехід від фінансування постатейних кошторисів медичних закладів до нової системи закупівлі медичних послуг та послуг у сфері громадського здоров’я на основі результату через єдиного національного замовника (страховика).КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ17:40, п`ятниця, 16 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
15:57, п`ятниця, 16 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:01, п`ятниця, 16 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0