“Інтер” порушив права дитини: Лутковська просить Нацраду відреагувати

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка щодо порушення прав дитини телеканалом “Інтер”.

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

“У зверненні уповноваженого Верховної Ради України з прав людини привернуто увагу голови Нацради до сюжетів програми “Стосується кожного”, які вийшли в ефір 9 та 13 жовтня 2017 року на телеканалі “Інтер”. У цих випусках йшла мова про 12-річну дівчинку, яка завагітніла і народила дитину”, – йдеться у повідомленні.

На переконання Лутковської, запитання, які прозвучали в ефірі програми, можуть бути поставлені винятково слідчим в ході проведення досудового розслідування, яке здійснюється з урахуванням принципу таємниці слідства, і тільки в ході судового розгляду, який так само може бути закритим, ця інформація може бути використана для визначення вини або невинуватості особи.

“В даному ж випадку ця інформація була випущена в ефір на достатньо широку аудиторію. Більше того, оскільки після проведення відповідних аналізів чоловік, про якого йшлося як про ймовірного батька дитини, своє батьківство заперечив, в ефірі було взято аналіз ДНК ще у декількох осіб, що потенційно вказує на те, що 12- річна дитина мала сексуальні стосунки з декількома чоловіками. Такі речі є неприпустимими, оскільки інформація, яка була поширена в ефірі, може завдати дитині лише шкоди”, – наголошується у зверненні.

Омбудсмен зазначила, що незважаючи на систематичну роботу Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо підвищення рівня обізнаності працівників медіа стосовно прав дітей та вимог неухильного дотримання журналістської етики, ці сюжети вказують на те, що права дітей, яких використовують засоби масової інформації у зйомках контенту, і надалі порушуються.

Таким чином, керуючись статтею 101 Конституції України, статтями 17 та 22 закону “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, Лутковська звернулася до голови Нацради з проханням розглянути питання щодо вжиття заходів, які передбачені законами України “Про телебачення і радіомовлення” та “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, до ПРаТ “Телеканал “Інтер” у зв’язку із порушенням права дитини на повагу до її приватного і сімейного життя, її гідності.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ