Іспанія оголосила про розпуск уряду Каталонії

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив про розпуск регіонального уряду Каталонії та нові вибори в регіоні. Про це повідомляє AFP у своєму Twitter.

“Регіональний уряд Каталонії буде відсторонено, каже Рахой”, – йдеться у повідомленні.

Також Іспанія анонсувала регіональні вибори в Каталонії, які пройдуть протягом шести місяців.

Ці заходи ще мають бути схвалені сенатом Іспанії 27 жовтня, інформує Reuters.

Як відомо, у суботу, 21 жовтня, уряд Іспанії зібрався на спеціальне засідання в Мадриді щодо Каталонії. На ньому він мав намір ввести у дію статтю 155 Конституції Іспанії, яка дозволяє центральному уряду вжити примусових заходів щодо виконання автономним регіоном своїх конституційних зобов’язань.

У парламенті Каталонії 10 жовтня було підписано декларацію про незалежність регіону від Іспанії, проте набрання сили цим документом було відкладене.

Після цього прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой дав каталонському лідеру Карлесу Пучдемону час до понеділка, 16 жовтня, для відповіді на запитання, проголошена незалежність регіону чи ні. Однак у призначений день Пучдемон у своєму листі прем’єр-міністру Іспанії не надав чітких відповідей і попрохав про двомісячні переговори із центральним урядом. Мадрид, зі свого боку, продовжив наполягати на чіткій відповіді Пучдемона, встановивши останній термін до 10 ранку 19 жовтня.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0