Китайці пропонують Укрзалізниці тестувати нові локомотиви

Китайська державна компанія China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) розглядає Україну як потенційний ринок для своїх локомотивів.

Про це у Фейсбуці повідомив голова правління Укрзалізниці Войцех Балчун.

“Китайські партнери з CRRC зараз реалізують велике замовлення для білоруських колег. Безперечно, їм хотілося б продавати свої локомотиви і Укрзалізниці… Нам запропонували протестувати електровоз БКГ-2, виготовлений для білорусів. Китайські колеги не відкидають жодного варіанту співпраці”, – написав Балчун.

За його словами, Укрзалізниця готова до такого тестування за принципом, схожим як робили це з тестуванням локомотива General Electric на українських коліях.

Водночас, зазначив Балчун, фінансовий стан Укрзалізниці наразі не створює широких можливостей для закупки нової техніки. Тому наразі ставка робиться на модернізацію існуючого рухомого складу, до якої може бути залучена і китайська компанія.

“Ми не відмовилися б від нових локомотивів. Але у нас інша стратегія. Ми виходимо з реалій УЗ. Передусім – наших фінансових можливостей. Робимо ставку на глибоку модернізацію наших тепловозів, такий собі “upgrade” нашого парку. Нові двигуни, вузли, компоненти – вища ефективність, економія пального і мастила. Про це відверто сказали колегам з CRRC. І тут ми також винесли враження, що китайська сторона знайде прийнятні для себе варіанти участі у реалізації нашої стратегії модернізації локомотивного парку УЗ. Принаймні, одразу пролунала пропозиція обговорити питання на рівні експертів, спільних робочих груп”, – зазначив Балчун.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ