У Львові представлять український роман, написаний за місяць

У Львові представлять український роман, написаний за місяць

Залишається декілька днів до завершення всесвітнього місячника написання роману «НаНоРайМо» (NaNoWriMo) — в ньому бере участь 500 000 чоловік по всьому світу і, в тому числі, понад 600 українських письменників. Традиційно, учасники місячника збираються для роботи і зустрічей в міських бібліотеках. В Україні цей рух підтримало 23 бібліотеки в різних містах України. Вже через тиждень стане зрозуміло, хто з учасників місячника виконав головне завдання — написав 50 000 слів.

 

Створити такий обсяг тексту непросто для письменника-початківця. Це потребує не тільки майстерності, але й дисципліни та витримки, тому недарма НаНоРайМо називають писменницьким марафоном. Багато, хто зійде з дистанції, кинувши писати, а дехто не встигне за графіком. Але й ті, хто написав омріяні 50 000 слів, не часто вдаються до подальшої роботи над текстом. Тому приклади виданих романів серед нанораймівців – поодинокі. Серед них, наприклад, бестселери «Води слонам» Сари Ґруен або «Нічний цирк» Ерін Моргенштерн та, звісно, український роман «Лінія зусилля» Таіс Золотковської.

Саме у Львові цей роман був вперше презентований влітку на Форумі видавців. Тому друга зустріч Таіс з львівськими читачами буде присвячена не тільки роману, але й конкурсу НаНоРайМо, завдяки якому книга народилась, та планам на майбутнє.

У цьому році у неї в роботі абсолютно нова історія, перші 50 000 слів якої Таіс пише прямо зараз. «Приступаючи до роботи над новою книгою, кожен автор може відчувати, страх і стрес, — вважає Таіс Золотковська. — НаНоРайМо допомагає впоратися з цим, отримати підтримку інших учасників, мотивуватися їх успіхами і продовжувати друкувати до переможних 50 тисяч». Поговорити з автором про вже видані й майбутні твори львів’яни зможуть в середу, 30 листопада о 19:00 у Львівській медіатеці.

«Лінія зусилля», що вийшла у видавництві «Дисса Плюс», — вже четверта книга Таіс Золотковська, але перша — в серйозному жанрі роману. Раніше Таіс працювала з малими формами — в Харкові вже видавалися збірники її оповідань «ФарФор», «МарМур» і «Міс Качка». Фірмовий поетичний стиль автора в книзі зберігся, хоча масштаб і завдання цієї роботи стали зовсім іншими.

Роман «Лінія зусилля» — це три історії, які відбуваються в сучасній Україні. Лінії трьох героїв переплетаються: закоханий підліток бореться з нападами агресії; його мати пожертвувала кар’єрою заради сім’ї, але знаходить сили стати собою; в той же час інша жінка, ховаючись від невдалих стосунків з близькими людьми, повертається в рідне місто, щоб розслідувати обставини, від яких життя її брата знаходиться на межі життя та смерті.

За словами автора, під час НаНоРайМо їй вдалося написати фундамент майбутньої книги — 50 000 слів, необхідні для успішного завершення місячника. Після цього були тижні і місяці редагування. Той же принцип Таіс застосовує і до своєї нової книги — її основа створюється прямо зараз, протягом листопада, а попереду — місяці роботи.

У Харкові, де живе і працює Таіс Золотковська, в НаНоРайМо беруть участь її колеги з міського письменницького співтовариства «Клуб Анонімних Авторів». У клубі молоді і досвідчені письменники, що працюють в різних жанрах, щотижня обмінюються досвідом і порадами, вчать один одного, діляться ідеями і успіхами. У листопаді вони всі стають на місяць «нанораймівцями», приєднуючись до всесвітнього письменницького руху.

За словами автора, хоча письменництво — робота відокремлена, професійне співтовариство може багато в чому допомогти автору, особливо молодому. «Я у Львові, в тому числі, для того, щоб підтримати місцевих учасників НаНоРайМо, тому що знаю, як це важко, особливо в останні дні місячника, коли багато хто кидає розпочате. Але я впевнена, що всі ці зусилля не марні. Участь в НаНоРайМо, обіцянка писати кожен день, його сувора дисципліна подарували мені книгу, — зізнається Таіс Золотковська. — Тому, так, усвідомлення, що ти не одна, що разом з тобою створюють свої історії інші, допомагає».

Презентація роману відбудеться у середу, 30 листопада, о 19:00 у Львівській медіатеці (вул. Мулярська, 2а).КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ