1 жовтня – День людей похилого віку

1 жовтня громадськість відзначає Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана. Управління соціального захисту ЛМР повідомляє про соціальну політику міста щодо цієї категорії громадян.

Зокрема, соціальна політика міста щодо цієї категорії громадян є паритетною та акцентованою на актуальності їх потреб та формується в кількох стратегічних напрямках роботи:

 

–  надання щомісячних виплат та пільг, до яких віднесено щомісячну доплату до пенсії ветеранам-воїнам УПА; щомісячну доплату до пенсії членам Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод; щомісячну виплату за надані пільги зв’язку ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА та вдовам політв’язнів. Також – пільги, які відшкодовуються з міського бюджету на  оплату житлово-комунальних послуг ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА, вдовам політв’язнів. Окрім цього, з місцевого бюджету виплачують компенсацію фізичним особам, які надаються соціальні послуги, в тому числі громадянам похилого віку.

 

– надання одноразових виплат з бюджету міста. Окрім цього, з нагоди відзначення 100-річного ювілею управління соціального захисту виплачує львів’янам одноразову матеріальну допомогу у розмірі 1000 грн. а починаючи з 2009 року, виплати отримують і ті львів’яни, які відзначають і понад 100-літній ювілей.

 

–  надання соціальних послуг. У місті працює Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, на обслуговуванні в якому перебуває понад 2 тис. громадян. Центр приймає на соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) пенсіонерів, інвалідів І і ІІ групи, незалежно від віку, одиноких непрацездатних громадян та інших соціально незахищених мешканців Львова, які потребують соціально-побутової та медико-соціальної допомоги.

 

Нагадаємо, згідно зі статтею ЗУ «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», громадянами похилого віку визнаються особи, які досягли пенсійного віку, а також особи, яким до досягнення пенсійного віку залишилось не більше, як півтора року.

 

Довідка

Міжнародний день людей похилого віку виник з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1990 року, резолюція № A/RES/45/106. До цього День людей поважного віку відзначали спочатку в Європі, потім свято поширилося у Сполучених Штатах і до кінця 80-х років стало відомим у всьому світі.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ