15 вересня – Всесвітній день боротьби з лімфомами

15 вересня відзначається Всесвітній день боротьби з лімфомами. Цей день було запроваджено у 2004 році Лімфомною коаліцією – міжнародною організацією, що об’єднує пацієнтів з 41 країни світу. Метою заходів цього Дня є підвищення обізнаності населення щодо цієї групи захворювань та привернення уваги до проблем людей, яким було встановлено такий діагноз. Про це інформує прес-служба Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

В країнах Європи та Північної Америки поширеність лімфом становить від 1,8 до 3,0 на 100 000 населення, щорічно реєструється близько 10 000 нових випадків захворювання. В Україні таких хворих понад 8500 осіб.

За даними головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з гематології Ігоря Гумена, у Львівській області протягом минулого року було зареєстровано 396 хворих на лімфому Ходжкіна, з них 47 пацієнтів із вперше встановленим діагнозом, а також 714 пацієнтів з неходжкінськими лімфомами, у 102 з них – вперше виявлена патологія.

За 8 місяців 2017 року зареєстровано 270 хворих на лімфому Ходжкіна (у 31 – вперше встановлений діагноз) та 476 пацієнтів з неходжкінськими лімфомами (72 – з вперше встановленим діагнозом).

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з дитячої гематології Ірина Цимбалюк-Волошин, лімфоми є дуже рідкісною патологією серед дітей. Так, за минулий рік в області зареєстровано 2 випадки неходжкінських лімфом та 1 випадок лімфоми Ходжкіна у дітей, за 8 місяців 2017 року, відповідно, 4 випадки неходжкінськінських лімфом та 2 – лімфоми Ходжкіна. При лімфомі Ходжкіна у дітей на І-ІІІ стадіях захворювання повного одужання вдається досягнути у 90-95% випадків, при неходжкінських лімфомх – у 75% випадків.

Довідково

Лімфома – це пухлина, що розвивається з клітин імунної системи, різновид злоякісної пухлини лімфатичної системи, до якої належать лімфатичні вузли, селезінка, вилочкова залоза, кістковий мозок. Лімфоми – це група з понад 30-ти різних хвороб. Виділяють два головних типи пухлин: лімфома Ходжкіна та неходжкінські лімфоми.

Основними симптомами захворювання є збільшення лімфатичних вузлів, неконтрольована втрата ваги (понад 10% маси тіла за півроку). Додатковими симптомами, на які слід звертати увагу, є надмірне потовиділення, особливо вночі, підвищеня температури тіла без іншої видимої причини понад 38 градусів. При лімфомі Ходжкіна може також спостерігатись свербіння шкіри.

Лише для кількох видів лімфом збудник встановлений. Наприклад, для підваріанта неходжкінської лімфоми під назвою MALT-лімфома, яка вражає шлунково-кишковий тракт, збудником є Helіcobacter pylorі. Якщо діагностувати саме цей різновид лімфоми на першій стадії, то можна вилікувати людину навіть без хіміотерапії, із застосуванням антибіотиків. Однак для більшості лімфом причиною є сукупність багатьох факторів. Неходжкінські лімфоми переважно діагностуються у людей після 60 років – для них ризик захворіти зростає у кілька разів.

Діагностика лімфом являє собою значну проблему, оскільки ці хвороби досить рідко зустрічаються в практиці лікарів первинної ланки, а їх типові клінічні ознаки властиві багатьом іншим хворобам.

Лімфоми – один з небагатьох видів раку, який успішно лікується. Лімфому Ходжкіна можна вилікувати у 85—95% випадків, лімфоми неходжкінського типу більш небезпечні — на ранніх стадіях виліковується до 70%.

 

 

 

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ15:12, четвер, 21 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:58, четвер, 21 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0