21 вересня – Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера

21 вересня з ініціативи Міжнародної організації з боротьби з хворобою Альцгеймера відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера.

Хвороба Альцгеймера – це захворювання головного мозку дегенеративного характеру, що виявляється у формі прогресуючого зниження інтелекту. Захворювання, симптоми якого вперше в 1906 році були описані Алоїсом Альцгеймером, німецьким психіатром, являє собою одну з найбільш поширених форм деменції (набутого слабоумства) і характеризується поступовою втратою розумових здібностей – пам’яті, мови, логічного мислення.

 

У зв’язку із старінням населення хвороба Альцгеймера стає серйозною проблемою сучасної охорони здоров’я. За оцінками фахівців, на цю хворобу страждає близько 4 % населення розвинених країн у віці понад 65 років, а серед людей старших 80 років вона зустрічається у кожного третього.
За словами головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з неврології Яноша Саноцького, на даний час у Львівській області на обліку у неврологів знаходиться близько 250 пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Однак фахівці запевняють, що така цифра є заниженою, оскільки частина хворих знаходиться під спостереженням психіатрів, в міру наростання психіатричної симптоматики на пізніх стадіях захворювання. Іще частина хворих залишається незареєстрованою через недостатню діагностику на ранніх стадіях. Щороку діагностується близько 80 нових випадків цієї патології.

 

Ранні ознаки захворювання:*Втрата пам’яті, що руйнує щоденне життя - нездатність пригадати нещодавно вивчену інформацію, забуття важливих дат чи подій; перепитування однієї і тієї ж інформації декілька разів; збільшення потреби у допоміжних засобах для запам’ятовування (записники, електронні пристрої)

*Проблеми з плануванням та розв’язанням задач - зміни у здатності роботи з числами, наприклад, проблеми з використанням знайомого рецепту чи оплатою рахунків.

*Проблеми з виконанням знайомих завдань на роботі, вдома чи під час відпочинку – людині може бути важко дістатися до знайомого місця, працювати з фінансами на роботі чи пригадати правила улюбленої гри.

*Плутанина з часом та місцем - втрата відчуття плину часу, пір року, а на пізніх стадіях хворі забувають, де вони, та як сюди потрапили

*Проблема з розумінням співвідношення між візуальними картинами та простором   у деяких людей проблеми із зором також можуть бути ознакою хвороби Альцгеймера, їм стає важко читати, вимірювати відстань, визначати колір чи контраст, що може спричинити проблеми при керування автомобілем.

*Проблеми зі словами при мовленні чи на письміхворі можуть мати проблеми з підбором правильного слова, зупинятись під час розмови або повторювати щойно сказане.

*Перестановка речей у неправильні місця та нездатність відтворити ланцюжок подій – люди з хворобою Альцгеймера можуть класти речі у незвичні місця, губити їх та навіть звинувачувати інших у викраденні речей.

*Погіршене судження
проблеми з прийняттям правильних рішень, раціональним витрачанням грошей.

*Відмова від роботи та соціальних занять -
людина може почати відсторонювати себе від хобі, соціальних занять, робочих проектів чи спорту.

 

Поступове прогресування симптомів деменції призводить до абсолютної втрати хворим здатності до самообслуговування. Процес розпаду психіки може тривати роками, що призводить не тільки до страждань самого хворого, але також родини і близького оточення.

 

Важливо вчасно звернутися до спеціаліста-невролога! Фахово підібрана терапія дає можливість сповільнити прогресування захворювання та послабити симптоматику.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ18:38, вівторок, 25 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
18:37, вівторок, 25 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
18:34, вівторок, 25 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0