28 вересня – Всесвітній день боротьби проти сказу

Всесвітній день боротьби зі сказом відзначається щорічно 28 вересня за ініціативою благодійної організації «Альянс по боротьбі зі сказом» та «Центрів боротьби з хворобами і профілактики хвороб» (США) за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. 

У Всесвітній день боротьби проти сказу проводиться активне інформуання населення про небезпеку цієї хвороби, заходи профілактики, необхідність щеплень для тварин.
У Львівській області останній випадок захворювання людини на сказ був зареєстрований у 2009 році у мешканця м.Борислава. В області щорічно з приводу укусів тваринами  в медзаклади звертається близько 3000 осіб. Надалі  реєструються випадки сказу серед диких та домашніх  тварин. З початку року на Львівщині зареєстровано 20 випадків сказу серед тварин.

 

Довідково

 

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання, на яке можуть хворіти всі теплокровні тварии та людина. За даними ВООЗ, ця хвороба входить у першу п’ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільші соціально-економічні збитки. На сьогоднішній день сказ реєструється у 113 країнах світу, ця хвороба характеризується гострим перебігом, ознаками поліенцефаломієліту та, за відсутності вчасного лікування, абсолютною смертністю. Внаслідок сказу щорічно гине понад 55 тисяч людей у світі.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ