9 березня – всесвітній день нирки

Всесвітній день нирки – глобальна профілактична інформаційна кампанія, що фокусується на важливості нирок, а також відповідних заходах щодо зниження захворюваності на патологію нирок і зменшення її негативного впливу на здоров’я у світовому масштабі. Кампанія була започаткована в 2006 році як ініціатива Всесвітнього товариства нефрології та Всесвітньої федерації ниркових фундацій. Офіційно Всесвітній день нирки припадає на другий четвер березня і проводиться щороку в понад 100 країнах світу.

 

Тема Всесвітнього дня нирки 2017 року – «Хвороби нирок та ожиріння», отже, цьогоріч підвищена увага приділяється профілактиці, своєчасній діагностиці та правильному лікуванню захворювань нирок у осіб з надлишковою вагою. Ожиріння призводить до цілої низки хвороб, зокрема таких, що уражають нирки, тому людям з індексом маси тіла понад 30 кг/мслід регулярно проводити обстеження на виявлення патології нирок.

 

Не тільки в нашій країні, але й у всьому світі з кожним роком стає більше пацієнтів, що потребують лікування методами замісної ниркової терапії (гемодіаліз, перитонеальний діаліз, трансплантація донорської нирки). Дослідження показують, що приблизно кожен десятий дорослий має одну з форм уражень нирок. Найбільш поширеними та нерідко прихованими формами хронічних хвороб нирок є діабетична та гіпертензивна нефропатія, ішемічна хвороба нирок. Лікарі наголошують на простих і доступних методах ранньої діагностики, що дозволяють виявити патологію на стадії безсимптомного перебігу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ