Архіви Львова та Перемишля організують виставку “Берестейська унія”

У червні у Перемишлі та Львові відбудуться заходи з нагоди 420-річчя від Дня підписання Берестейської унії (1596 рік). До участі залучені Державний архів Перемишля, Центральний державний історичний архів Львова, а також Державні архіви Львівської та Івано-Франківської областей. Про це повідомила директор Державного архіву Львівської області Ірина Мартенс. Повідомила прес-служба Львівської ОДА.

 

Зокрема упродовж 8 – 9 червня у Перемишлі відбудеться  конференція під назвою “Берестейська унія, її наслідки у світлі польських та українських джерел”. Участь у ній візьмуть польські та українські науковці, архівісти, духовенство.

 

Наступного дня, 10 червня, у приміщенні Центрального державного історичного архіву Львова буде експонуватись спільна виставка архівних документів Центрального державного історичного архіву Львова, Державного архіву Львівської області, Державного архіву Івано-Франківської області та Державного архіву Перемишля під назвою “Берестейська унія, 1596-2016 роки”.

 

Як повідомила Ірина Мартенс, на виставці будуть представлені цікаві документи з фондів архіву, а саме: листування з головою Львівського облвиконкому та Уповноваженим у справах релігії у Львівській області щодо підготовки та проведення Львівського псевдособору 8-10 березня 1946 року, діяльності Гавриїла Костельника, священника УГКЦ, мовознавця, письменника (1939-1946 роки), довідка про історію Берестейської унії і боротьби українського народу проти церковної унії, складена уповноваженим у справах православної церкви при Раді Міністрів УРСР П. Ходченка, стаття невідомого автора “Йордан у Львові 1946 року і Берестейська унія 1596 року” та інші.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ