Білорусь не пропускає через кордон українців з ID-паспортами

Громадяни України не зможуть в’їхати на територію Республіки Білорусь за новим пластиковими ID-картками, які видаються українцям з 1 січня 2016 року. Про це йдеться в повідомленні на сайті Державного прикордонного комітету Білорусі.

“За чинною двосторонньою угодою між Республікою Білорусь і Україною від 2009 року про безвізові поїздки громадян, новий український паспорт у вигляді ID-картки не передбачений як документ для пропуску через державний кордон Республіки Білорусь”, – йдеться в повідомленні.

У білоруському відомстві також повідомили, що українська сторона досі не ініціювала міжмзсівські процедури про визнання даних ID-карт в якості дійсного документа для перетину кордону в межах безвізових поїздок.

“У зв’язку з цим інформуємо, що до врегулювання даних питань білоруська сторона може пропускати через кордон громадян України лише за дійсними документами: закордонними паспортами (для власників ID-карт) і внутрішніми паспортами старого зразка (у паперовому вигляді)”, – зазначили в прикордонному комітеті.

Як відомо, з 11 січня міграційна служба розпочала запровадження нових документів – новий паспорт виготовляється у формі картки та містить електронний безконтактний чіп, завдяки якому українці невдовзі отримають доступ до електронних сервісів.

Станом на 8 лютого в Україні оформлено близько 20 тисяч паспортів громадянина України у формі пластикової картки.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ