Бюджет Львівської області становитиме 17,5 млрд грн

Вчора, 19 грудня, постійна комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку обласної ради під час свого засідання одностайно підтримала проект рішення «Про обласний бюджет Львівської області на 2018 рік». Цим рішенням проект основного фінансового документу області виноситься на розгляд позачергової сесії Львівської обласної ради, яка відбудеться у четвер, 21 грудня, повідомила прес-служба Львівської облради.

 

За словами голови комісії Олега Домчака, проект обласного бюджету Львівської області на 2018 рік був розглянутий і підтриманий у депутатських комісіях та обговорений під час громадських слухань. «Прогнозований обсяг обласного бюджету за доходами в 2018 році понад 17,5 млрд грн. Це більше на 18% від 2017-го. На реалізацію обласних програм на Львівщині в 2018 році передбачається – 1,37 млрд грн», – зауважив він.

 

Структура доходів обласного бюджету: соціальні субвенції – 61%, податки і збори – 22%, медична субвенція – 10%, освітня субвенція – 2%, додаткова дотація – 5%.

 

Варто зауважити, що під час «бюджетного» засідання профільна комісія внесла низку змін до запропонованого проекту бюджету. Зокрема депутати ухвалили рішення зменшити поточні видатки на утримання комунальних установ облради у галузях охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту, спорту на загальну суму 110 млн грн, спрямувавши їх на розвиток цих сфер. «Це кошти, які передбачалися на поточні видатки загального фонду. Не йдеться про скорочення ставок, комунальних послуг, харчування тощо. Вивільнений фінансовий ресурс, спрямований до бюджету розвитку, дозволить провести енергоощадні заходи, закупити обладнання, провести реконструкції та інше. Це революційний, відповідальний крок, але надзвичайно необхідний», – наголосив Олег Домчак.

 

Як підсумував заступник голови бюджетної комісії Іван Собко, це рішення прийнято за підсумками ґрунтовного аналізу робочою групою з вивчення фінансово-господарської діяльності видатків, спрямованих на утримання обласних закладів та установ.

 

Крім того, комісія проголосувала за збільшення фінансування програми «Питна вода» на 2 млн грн, програми «Розвиток лісового господарства» на 2 млн грн, виділення 2,5 млн грн для створення відділення відновного лікування в с. Великий Любінь, а також підтримала зміни до процедури погодження штатних розписів, кошторисів обласних комунальних установ. Йдеться про затвердження цих документів профільними заступниками голів обласної ради та облдержадміністрації за погодженням управління майном спільної власності облради та профільними департаментами Львівської ОДА.

 

Наприкінці засідання члени комісії також погодили з винесенням на розгляд сесії обласної ради проект рішення «Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2018 рік».КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ