“Чорна каса” ПР: Центрвиборчком не дасть НАБУ паперів без рішення суду

Національне антикорупційне бюро звернулося до Центральної виборчої комісії щодо надання копій  документів, які стосуються функціонування та захисту Державного реєстру виборців.

У ЦВК пообіцяли надати копії документів, але лише на основі судової ухвали. Відповідне рішення члени Центрвиборчкому ухвалили на засіданні у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна, НАБУ вимагає документи щодо впровадження, функціонування та захисту Державного реєстру виборців за 2007-2017 роки.

«У рамках кримінальної справи по так званій «амбарній книзі» (Партії регіонів – ред.), яка, наскільки я розумію, існує нібито на паперових носіях, … до ЦВК надійшов запит, який дуже стурбував Центральну виборчу комісію, оскільки у своїй сукупності запитувана інформація фактично отримує всі ключі від захисту Державного реєстру виборців й абсолютно роззброює Державний реєстр виборців перед будь-якими хакерами», – сказала вона.

За її словами, ЦВК вбачає в діях керівника підрозділу НАБУ, який підписав запит, перевищення повноважень, а також ознаки збору інформації, що становлять потенційну загрозу інформаційній безпеці держави.

«При всій повазі до такої шанованої установи як НАБУ я ніяк не можу для себе зрозуміти зв’язку між мовою програмування, якою здійснено програмний комплекс автоматизованої системи Реєстру, IP-адресами серверів, де вони знаходяться, іншої специфічної і спеціальної інформації, яка забезпечує захист Реєстру, яким чином така інформація пов’язана з розслідування у справі по так званій «амбарній книзі», – підкреслила Жанна Усенко-Чорна.

Вона також зауважила, що великий обсяг інформації ЦВК та Державного реєстру виборців знаходиться у відкритому доступі й НАБУ безперешкодно також може ним користуватися, проте є інформація з обмеженим доступом, яку можна отримати лише за умови наявності відповідної ухвали суду. За результатами засідання ЦВК надала тимчасовий доступ до речей і документів, вказаних у зверненні НАБУ особі, зазначеній в ухвалі слідчого судді, суду у разі пред’явлення оригіналу такої ухвали та врученні її копії.

При цьому Усенко-Чорна зазначила, що поки до ЦВК такої ухвали не надходило. Крім того, копію цього рішення Центрвиборчком вирішив надіслати Президенту, Верховній Раді, РНБО, Адміністрації Державної служби спецзв’язку, а також Генпрокуратурі, СБУ та НАБУ «для організації перевірки щодо наявності ознак злочинів, передбачених статтями 111, 365 Кримінального кодексу України та вжиття за необхідності відповідних заходів реагування».КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:41, понеділок, 19 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:24, понеділок, 19 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0