Цієї неділі в Соборі св. Юра прощатимуться з колядою

Львів’ян запрошують до Архикатедрального Собору св. Юра (площа св. Юра, 5) на вечір прощання з колядою «Радість нам ся явила». Захід відбудеться у неділю, 7 лютого. Початок о. 17.00 год.

 

Серед учасників: митрополичий та молодіжний хори собору, вокальна формація семінаристів «Теофорос», клиросний хор священиків Львівської архиєпархії «Глас» та оркестр Львівської духовної семінарії Св. Духа та інші колективи, повідомляє Духовна велич Львова.

 

«Захід розпочнеться молитовно, з виконання богослужбових текстів празника Різдва. Адже Різдво це не тільки вечеря, кутя і колядки. Ми хочемо передати усю глибину таїнства Різдва Христового саме тому заспіваємо давні напіви XV-XVII ст. – зі збірки Ірмосів», – розповідають у Львівській архиєпархії УГКЦ.

 

Далі тішитимуть колядками хори та ансамблі. А на завершення вечора на подвір’ї перед собором заграє оркестр семінарії та відбудеться частування.

 

Всіх охочих запрошують до участі, щоб разом розділити радість світлого празника Різдва Христового.

 

«Піснеспіви Різдва, що змальовують велич і глибину воплочення Бога, наповнюють різдвяний час особливим духом божественної ласки і небесного світла. Бо наші предки прославляли народження Сонця радісними співами й святкуваннями, так само і ми прославляємо народження Сонця Правди та прославляємо в той же спосіб, оспівуючи Його втілення колядками.

 

Давні колядки, що їх виспівували колись наші предки, свій зміст черпають з древніх похвальних текстів, які оспівують Таїнство Воплочення Божого Сина. Багато відомих і невідомих авторів, натхнені благодаттю Святого Духа, у текстах колядок — простих, а іноді наївних — розкривали зміст цього великого Таїнства.

 

Колядники, що приходять до хати, приносять із собою особливий дух Різдва, з їхнім співом приходить сам Христос, народжений у вертепі, зігрітий теплим диханням ягнят, оспіваний янголами, обдарований мудрецями. Він приходить до кожного дому, втирає сльози і наповнює серця надією», – зазначають організатори.

 

Джерело: velychlviv.comКоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ