Цього року на ремонт храму св. Миколая передбачено 200 тис грн

У Львові відновлюють сакральні споруди. Минулого року розпочалися ремонтно-реставраційні роботи з реставрації однієї з найстаріших церков міста – церкви св. Миколая, (вул. Б.Хмельницького, 28). Як повідомили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, цього року роботи продовжаться. На реставраційні роботи церкви св. Миколая у 2017 році з міського бюджету виділили майже 3,5 млн грн. Цього року передбачено 200 тис. грн. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Минулого року ми розпочали ремонтно-реставраційні роботи у церкві Миколая. Цього року роботи продовжаться. Зокрема проектом передбачено заміну покриття даху на мідне. Ці роботи виконали минулого року. Також передбачено проведення гідроізоляції стін фундаменту і благоустрій території. За спонсорські кошти минулого року були відновлені хрести.

 

Цього року з міського бюджету Львова на ремонтно-реставраційні роботи храму св. Миколая передбачено 200 тис. грн», – розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

 

Нагадаємо, церква Миколая є однією з двох найдавніших церков міста. Точна дата будівництва храму невідома, однак, за деякими джерелами, у 1300 році храм уже був збудований.

 

Церква збудована у традиціях давньоукраїнської архітектури. Грубі стіни збудовані із блоків тесаного каменю. На жаль, на сьогодні верхні частини втрачені і не дають повної уяви про первісний вигляд храму. Церква ґрунтовно перебудовувалась у XVII – на поч. XIX ст., постраждала під час пожежі 1783 р. У 1924-1935 роках під час реставрації було розкрито первісну білокам’яну кладку нижньої частини стін.

 

У 2016 році виготовлено проектно-кошторисну документацію для проведення ремонтних робіт. Вартість ПКД – 128,01 тис. грн. Відповідно, у 2017 р розпочалися ремонтні роботи з реставрації храму. Роботи проводила підрядна організація КП «Центр Комплекс».

 

На реставраційні роботи церкви св. Миколая 2017 року виділили з міського бюджету майже 3,5 млн грн.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ