Делегація із Львівщини представила область на Конгресі Ініціатив Східної Європи

25-26 вересня 2017 року в місті Люблін відбувся VI  Конгрес Ініціатив Східної Європи. Участь у Конгресі  взяла делегація Львівської облдержадміністрації в складі директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Поліни Лі та  директора департаменту освіти і науки Любомири Мандзій. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

 

За декілька останніх років Конгрес став важливим місцем обміну думками між українськими, польськими та європейськими політиками, а також дискусійним майданчиком для провідних експертів в галузях соціально-економічного розвитку, проведенні реформ та вдосконаленні механізму здійснення зовнішньої політики держав Східного Партнерства.

 

Цьогорічний Конгрес охоплював питання що стосуються місцевої демократії, науки та освіти, мобільності і моделі примирення. Учасники події мали можливість ознайомитися з сучасними методиками туристичної промоції міст та регіонів, сприянням розвитку підприємництва серед молоді, комерціалізацією науки та місцевою моделлю освіти. Метою Конгресу Ініціатив Східної Європи є спонукання до ефективного і тривалого транснаціонального співробітництва, зміцнення співпраці з метою розвитку, інтеграція спільнот та активізація діалогу між органами місцевої та регіональної влади.

 

Однією із ключових тем серед панельних дискусій була тема реформи децентралізації в Україні. Зокрема, елементи підтримки цієї реформи та можливість використовування європейських фондів для місцевого розвитку і підвищення ефективності управління. Під час Конгресу учасники дискутували про ефективність управління, підтримку процесів децентралізації, досвід побудови місцевої демократії і створення мереж міжнародного співробітництва на місцевому рівні, оцінено підтримку Європейського Союзу, надану через програми транскордонного співробітництва.

 

Також серед питань для обговорень були, зокрема, пов’язані із наукою і освітою в Центральній і Східній Європі, з акцентом на : реформу загальної і вищої освіти в країнах регіону, міжнародне співробітництво в області науки і освіти, розповсюдження інноваційних проектів і дослідницьких програм транскордонного характеру,  роль формальної і неформальної освіти в політичній і економічній трансформації, а також соціальні зміни в Східній Європі.

 

Серед учасників Конгресу були депутат Європарламенту, прем’єр-міністр Республіки Польща 1997-2001 рр., Президент Європарламенту, 2009-2012 рр Єжи Бузек, голова Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) Славомір Новак, Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, та багато інших українських, польських та європейських політиків та науковців.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ