Десять медичних закладів Львова, які надають первинну допомогу, перетворять у комунальні некомерційні підприємства

Сьогодні, 22 березня, під час сесії Львівської міської ради проголосували за перетворення 10 медичних закладів Львова, які надають первинну медичну допомогу, із бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Це 6 поліклінік та 4 лікарні. Таке перетворення дасть змогу закладам укладати договори з Національною службою здоров’я України, а відтак, отримувати кошти на обслуговування своїх пацієнтів – тобто реалізувати принцип «гроші ходять за пацієнтом». За відповідні ухвали проголосували 53 депутати. Про це інформує прес-служба ЛМР. 

Зокрема, прийнято ухвали:

– «Про припинення Десятої міської лікарні м. Львова шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «Десята міська лікарня м. Львова»,

– «Про припинення Комунальної 1-ї міської поліклініки м. Львова шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «1-а міська поліклініка м. Львова»

– «Про припинення Комунальної 2-ї міської поліклініки шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «2-а міська поліклініка м. Львова»

– «Про припинення Комунальної 3-ї міської клінічної лікарні шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «3-я міська клінічна лікарня м. Львова»

– «Про припинення Комунальної 3-ї міської поліклініки м. Львова шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «3-я міська поліклініка м. Львова»

«Про припинення Комунальної 4-ї міської клінічної лікарні м. Львова шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «4-а міська клінічна лікарня м. Львова»

– «Про припинення Комунальної 4-ї міської поліклініки м. Львова шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «4-а міська поліклініка м. Львова»

– «Про припинення Комунальної 5-ї міської клінічної поліклініки шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «5-а міська клінічна поліклініка м. Львова»

– «Про припинення Комунальної 5-ї міської клінічної лікарні м. Львова шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «5-а міська клінічна лікарня м. Львова»

– «Про припинення Комунальної 6-ї міської поліклініки м. Львова шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «6-а міська поліклініка м. Львова».

«Ухвали прийняті, далі державний реєстратор реєструє процес припинення, і тоді  починається юридичний процес, який триватиме, якщо все буде добре, 3-4 місяці. Тоді реєструється КНП, яке стає правонаступником майна закладу, його кадрового, фінансового потенціалу, і цей заклад починає працювати як підприємство.

Міністерство планує перейти на новий рівень фінансування з 1 липня.  Ми не плануємо це робити з 1 липня, щоб не наробити помилок – Міністерство дає можливість це зробити і 1 жовтня, а також і 1 січня 2019 року.   Ми орієнтуємося на термін 1 жовтня. Тому що коли ми створимо КНП, ми повинні підписати угоду з Національною службою здоров’я України, яка тільки що створена – тому вона ще має повноцінно запрацювати. І тоді коли Служба і ми будемо готові, то підписуємо угоду на користь мешканців. Це у 2018 році буде стосуватися тільки первинної допомоги.  А вузькі спеціалісти – це вже з 1 січня 2020 року», – сказав Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ