Дитячим будинкам надаватимуть пільги на оплату житлово-комунальних послуг

Міська рада надасть пільги на оплату житлово-комунальних послуг дитячим будинкам сімейного типу. Сьогодні виконавчий комітет вирішив надавати ДБСТ 50-відсоткову знижку плати за користування житлом, 50-відсоткову знижку плати за користування комунальними послугами і 50-відсоткову знижку плати за користування квартирним телефоном. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Прийняття цього рішення фактично поновлює в межах міста ст.13 Закону України «Про охорону дитинства», яка перестала діяти з липня 2015 року», – пояснив начальник відділу у справах дітей Ростислав Тимків.

 

З метою створення належних матеріальних умов для виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та посилення соціального захисту дитячих будинків сімейного типу, виконавчий комітет вирішив надавати ДБСТ такі пільги:

 

  1. 50-відсоткову знижку плати за користування житлом (квартирна плата) у межах норм, передбачених законодавством (21 кв. м загальної площі житла на кожну дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, яка влаштована у дитячий будинок сімейного типу, та батьків-вихователів, які постійно проживають у жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. м на дитячий будинок сімейного типу);
  2. 50-відсоткову знижку плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) у межах норм, визначених законодавством;
  3. 50-відсоткову знижку плати за користування квартирним телефоном.

 

Також виконком встановив, що:

  1. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. м опалюваної площі на кожного члена дитячого будинку сімейного типу, який постійно проживає у жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. м на дитячий будинок сімейного типу.
  2. Пільги надаються дитячим будинкам сімейного типу, незалежно від виду житла, форми власності на нього та отримуваних допомог, компенсацій тощо.

 

Довідка:

Згідно зі ст.13 Закону України «Про охорону дитинства», дитячим будинкам сімейного типу (ДБСТ) були передбачені пільги на оплату комунальних послуг в розмірі 50%, які відмінені з липня 2015 року.

Внесені зміни Постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 №752 в Постанову Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» на практиці не дають можливості ДБСТ отримувати субсидії за оплату комунальних послуг.

Згідно з проведеним аналізом оплати за комунальні послуги в ДБСТ м. Львова за листопад-грудень 2015 року та січень 2016 року, витрати на оплату комунальних послуг в зимовий період становлять від 20 до 36% щомісячного доходу ДБСТ, левова частина з яких – це плата за газ. І це за умови, що зима не була дуже холодною. Таким чином, значна частина соціальних виплат на дитину витрачається на оплату комунальних послуг.

Відділ у справах дітей ДГП ЛМР провів розрахунок потреби коштів з міського бюджету на відшкодування пільг для ДБСТ, згідно з яким на рік необхідно орієнтовно 61 тис. грн.

Поновлення дії в м. Львові ст. 13 Закону України «Про охорону дитинства», в частині надання пільг ДБСТ, позитивно впливатиме на матеріальне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані в ДБСТ, та на розвиток сімейних форм виховання вцілому.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ