Діяльність «Яндекс.Таксі» у Львові проводиться без жодних дозволів, – результат перевірки

Сьогодні відбулась прес-конференція щодо підприємницької діяльності у Львові «Яндекс.Таксі». За результатами проведених рейдів було встановлено, що ця фірма працює без жодних дозвільних документів. Жоден з водіїв, яких перевіряли, не мав документів і наголошував, що вони у процесі виготовлення. Відповідно на всіх водіїв складено протоколи по ст. 164 про здійснення господарської діяльності без відповідних дозвільних документів. Ця стаття передбачає штраф від 17 до 34 тис. неоподаткованих мінімумів. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.


Детально про проведену перевірку розповів Андрій Корчинський, голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України. «Яндекс.Таксі» жодного стосунку до таксі не має. Це інформаційно-рекламна служба, яка входить на ринок та завдяки технологіям надає інформацію. Вона не має власних автомобілів, не є суб’єктом господарської діяльності на таксі, а використовує наявність тих автомобілів, які є на місцевому ринку.

 

Для того, щоб зареєструватись в цій структурі як працівник, необхідно внести інформацію про себе у базу даних, сфотографувати автомобіль і після цього водій має право приступати до роботи. Компанія не вимагає ніяких документів щодо дозволу займатись цією діяльністю на таксі, не вимагає інформації чи автомобіль обладнаний для надання послуг таксі.

 

Тому хочемо наголосити, що є дуже велика небезпека, яка полягає у тому, що всі українці та львів’яни зокрема, які користуються програмою «Яндекс.Таксі», дають згоду на надання доступу до персональних даних. Це небезпечно, адже ми самостійно нашому ворогу даємо доступ до своєї бази даних: до банківських рахунків, до банківських карточок, номерів тощо. Ця пересторога стосується не лише користувачів, але й самих водіїв, які теж надають доступ до своїх персональних даних.

 

Нещодавно ми мали зустріч з представниками з кібербезпеки, які зазначили, що додаток «Яндекс» пізніше дуже важко вивести зі системи свого телефону. Навіть якщо цей додаток видалити, то це не допоможе уникнути подальшої передачі інформації», – розповів Андрій Корчинський.

 

Заступник начальника відділу чергової служби Управління патрульної поліції Львова Любомир Курка підтвердив участь представників поліції у цих рейдах, та підкреслив, що вони перевіряться не лише законність роботи таксі, але й усіх транспортних засобів загального користування. «Свої рейди ми проводимо спільно з управлінням Укртрансбезпеки, тому що ми не маємо повноважень перевіряти ліцензії. Під час проведених рейдів представники «Яндекс.Таксі» нам не показали жодного документу, який би засвідчив законність їхньої діяльності. За ці порушення передбачені, на жаль, лише адміністративні стягнення», – вказав Любомир Курка.

 

За словами заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка, для міста є важливими два елементи в роботі таксі: перше – це законність і легітимність фірми, друге – це якість їхньої роботи і безпека мешканців та гостей Львова.

 

«Якщо говорити про ситуацію, яка склалася протягом останніх кількох тижнів довкола роботи «Яндекс.Таксі», то їхні дії на території Львова є найагресивнішими. Вони з’явилися без жодного дозволу чи ліцензії. Також без жодних погоджень почали розміщувати свою рекламну продукцію. Це неповага до міста і його мешканців.

 

Відповідно нашими службами, зокрема Адміністративно-технічним управлінням, понад 170 таких рекламних конструкцій було демонтовано. Що цікаво, що на самих конструкціях не вказано замовників, тому вони знаходяться на складах і нема кому їх віддавати і зрозуміти, хто саме здійснює правопорушення», – наголосив Андрій Москаленко.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ