Для дітей і сімей у складних життєвих обставинах організували подорож «Крехів – Жовква – Страдч»

Працівники відділу соціальної роботи Галицького району Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 25 липня провів для дітей та сімей у складних життєвих обставинах, сімей внутрішньо переміщених осіб, сімей опікунів/піклувальників, сімей, які виховують дітей з особливими потребами, одноденну безкоштовну краєзнавчо-туристичну подорож за маршрутом «Крехів – Жовква – Страдч». Про це інформує прес-служба ЛМР.

«Метою заходу було надати можливість сім’ям і дітям пізнавально та корисно провести разом час та набратись духовної і культурної наснаги. У подорожі більша кількість учасників були сім’ї внутрішньо переміщених осіб, які приїхали з Криму та м. Донецька. Члени сімей отримали неймовірні враження від мальовничості та святих місць Галицької землі. Наша екскурсія розпочалась із ренесансного або, як його ще називають, «ідеального міста» Жовква, яке, на щастя,  серед небагатьох містечок Західної України зберегло свої давню архітектуру, історію та атмосферу.

У місті сім’ї оглянули Домініканський собор, далі, розглядаючи маленькі кам’янички, попрямували до синагоги, яка зовні зберегла свою містичну привабу. Учасники помолились та оглянули унікальні фрески церкви  Різдва Христового 17 ст. У капличці церкви учасники подорожі милувались і захоплювались відреставрованою фрескою Богородиці з Ісусом на руках у вишиванці, – такі особливі фрески зустрічаються рідко. Наші сім’ї отримали унікальну можливість (оскільки у будні тут зачинено) оглянути уже відреставрований інтер’єр костелу св. Лаврентія, пройнятись духом старовини. На завершення екскурсії Жовквою охочі прогулялись арковими склепіннями ренесансних і досі житлових будинків та оглянули старі віконниці.

Далі дорога повела нас до Крехівського монастиря св. Миколая. Там відбулась пізнавальна бесіда із братом Арсенієм, який провів екскурсію живописною територією монастиря, розповів про історію заснування, руйнування та відновлення церкви, ознайомив з розпорядком життя монахів. На завершення екскурсії усі піднялись лісовою стежкою до джерела та освіжились джерельною водою.

Після смачного обіду учасники вирушили до Страдецької гори, де всі помолились у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, побували у печерах, пройнялись духом схимництва та прогулялись мальовничою місциною біля гори», – повідомили організатор  поїздки.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ