Для дітей та молоді з «Джерела» придбали новий автобус

Сьогодні відбулась презентація спеціалізованого автобуса, який місто придбало для перевезення дітей та молоді з особливими потребами, котрі є підопічними ЛМЦР «Джерело». Оглянув новий автобус та поспілкувався з підопічними Центру міський голова Львова Андрій Садовий. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Центр «Джерело» є унікальний. Він унікальний не тільки у Львові, він є унікальний в Україні. І задача міста – максимально опікуватись, помагати. Більша частина коштів – це кошти міського бюджету. Була потреба в ще одному автобусі, ми виділили більше двох мільйонів гривень, купили цей автобус, передали. Він вже є в користуванні. Я так розумію, що нам треба буде ще десь шукати кошти приблизно на два автобуси.

 

Ці діти потребують великої нашої любові, і міська влада буде робити все можливе, щоби всі діти міста Львова були максимально охоплені увагою і турботою. Я би дуже хотів, щоби такі центи з’являлися в інших містах: і в невеликих містечках і в великих містах. Тому що дитина має мати до себе хороше ставлення не залежно від того, на якій території вона живе. Тому я дуже задоволений роботою центру. Вони молодці. Сьогодні 170 діток тут виховується. Це велика допомога для батьків, які можуть працювати чи займатись своїм розвитком в той час, коли діти тут займаються з кваліфікованими педагогами.

 

Цей центр є міським, тому ми помагаємо грошима. Щоб ви розуміли – більше 8 мільйонів гривень цього року ми виділили з міського бюджету. Будем планувати вже бюджет на наступний рік. Думаю, треба буде нам планувати купувати ще один автобус. Тому що автобуси старіють, вони виходять з ладу і їх треба змінювати.

 

Ми також маємо іншу практику – діти стають дорослими і їх треба вчити адаптуватись до умов життя. Ми маєм один з таких центрів адаптації, де вже повнолітні можуть перебувати: вік 35+. Тобто ми маєм чітке розуміння, як рухатись в завтра», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

 

На щоденних програмах Львівського міського центру реабілітації «Джерело» перебуває 170 дітей та молоді з важкими особливостями розвитку, а також до 200 родин в місяць отримують консультаційний супровід та реабілітаційні послуги, в яких виховуються діти з порушеннями розвитку.

 

Більшість вихованців Центру «Джерело» пересувається на візках. Для потреб Центру використовується 6 малих мікроавтобусів, які щодня можуть перевозити з різних куточків міста до Центру «Джерело» до 80 дітей та молоді зі 170, які перебувають на програмах реабілітації. Існуючий дефіцит потужностей перевезення, зумовлений збільшенням кількості підопічних осіб, зумовив потребу у новому додатковому спеціалізованому транспортному засобі.

 

Усі існуючі мікроавтобуси були придбані за кошти благодійників, а місто долучалось до часткового погашення потреб транспортної служби. Спеціалізований автобус закуплений за рахунок коштів міста для потреб потребуючих громадян Львова. Вартість автобуса – 2 млн. 150 тис. грн., закупівля проведена в рамках відкритих торгів через систему закупівель ProZorro. Виробник автобусу – ПАТ «Черкаський автобус», автобус на 22 місця обладнаний підйомником для інвалідних візків.

 

«На щоденних програмах Навчально-реабілітаційного центру «Джерело» перебуває 170 дітей та молоді з важкими особливостями розвитку, більша частина наших вихованців пересувається на візках. За останній рік вдалось збільшити кількість відвідувачів Центру. Ми маємо шість малих мікроавтобусів, які щодня можуть привезти до Джерела близько 80 дітей та молоді зі 170,  тому мали потребу у новому транспорті. Усі наші мікроавтобуси були придбані за кошти благодійників, а сьогодні отримуємо перший автобус від міської ради», – каже директор центру «Джерело» Зореслава Люльчак.

 

Утворення Комунальної реабілітаційної установи змішаного типу Львівський міський центр реабілітації «Джерело» стало початком спільної роботи в сфері реабілітації людей з неповносправністю, адже Центр створено на базі, тоді вже діючої (заснованої у 1993 році) Благодійної установи Навчально-реабілітаційний центр «Джерело». Такий крок уможливив поєднати залучені міські бюджетні кошти на діяльність інноваційної в соціальних рішеннях Установи, в якій діти з особливими потребами отримують соціально-реабілітаційні послуги, оскільки до 2008 року, коли Центр працював виключно як неурядова організація, кошти з бюджету міста на її діяльність не виділялись.

 

Центр «Джерело» дофінансовується з міського бюджету Львова, частка якого складає близько 50%, решту 50% – це благодійні надходження.

 

У 2017 році на діяльність ЛМЦР «Джерело» передбачено кошти в загальному фонді бюджету міста в сумі 8,07 млн. грн., а також в бюджеті розвитку 2,52 млн. грн. на придбання і переобладнання для потреб осіб з особливими потребами автомобіля.

 

За роки роботи Центру допомогу отримали більше 5 000 дітей та молоді віком від кількох тижнів до 45 років.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ