Для мешканців Нового Львова відкрили амбулаторію сімейної медицини

У Львові розвивають мережу сімейної медицини, відкриваючи амбулаторії у кожному мікрорайоні міста. Відтак, капітально відремонтувавши приміщення першого поверху житлового будинку на вул. Тернопільській, 9, облаштували там нову, уже 18, амбулаторію сімейної медицини у Львові. Вона обслуговуватиме понад 12 тис. мешканців Нового Львова і є повністю доступною для людей з особливими потребами.

 

Амбулаторію відкрили 15 лютого, і вона є першою у структурі 4-ї міської клінічної лікарні. Відтак, 12 371 мешканців Нового Львова мають якісне медичне обладнання і комфортні, зручні умови для лікування неподалік від дому.

«Сьогодні, відповідно до медичного законодавства, відбувається наближення первинної медичної допомоги до місць щільного проживання населення. Якщо раніше робилися централізовані великі поліклініки, то останніми роками відбувається їх децентралізація у місцях щільного проживання з тим, щоб зона обслуговування була приблизно 10-15 тис., і щоб людям було ближче добратися, і щоб обслуговування було комфортнішим.

Мікрорайон Новий Львів є дещо віддалений від центральної частини міста, тому, відповідно, був віддалений і від надання первинної медичної допомоги. За ініціативи управління охорони здоров’я та адміністрації 4-ї міської лікарні, у приміщенні  1-го поверху житлового будинку на вул. Тернопільській, 9 проведено капітальний ремонт і створено тут нову амбулаторію сімейної медицини. ЇЇ оснастили усім необхідним медичним обладнанням. Відтепер первинну допомогу мешканці цього мікрорайону можуть отримати тут, в амбулаторії, близько від дому. А це 12 371 осіб, з них  061 дітей  та 10 310  дорослих», – розповів начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

До зони обслуговування амбулаторії входять 8 територіальних дільниць (а це вулиці Угорська, Литвиненка, Карбишева, Героїв Крут, Листопадна, П. Мирного, Енергетична, Ярославенка, І. Франка 165, 163, 161, 157а, 157б, Мишуги, Литовська,  Запорізька, Тиверська, Кибальчича, Тернопільська, Стуса, Танячкевича, просп. Червоної Калини 2-10, П. Мирного, Сумська, проф. Буйка,  Красівська, Курильська та Кам’янецька).

За словами завідувачки  амбулаторії Ніни Земенкової, тут пацієнти можуть пройти обстеження гінеколога, здати аналізи, які будуть доставлені в централізовану лабораторію, можуть отримати медикаментозне лікування, ін’єкції та інгаляції, зробити ЕКГ тощо.

В амбулаторії, окрім трьох кабінетів сімейних лікарів, є маніпуляційний кабінет, кабінет щеплень, ЕКГ, кабінет акушер-гінеколога. Також – реєстратура, хол і кабінет завідувача відділення. Загалом в амбулаторії працює 26 осіб, серед яких завідувач амбулаторії, старша медсестра, 8 сімейних лікарів і 8 сімейних медсестер, процедурна медсестра і медсестра кабінету щеплень, гінеколог, 3 реєстратори і 2 санітарки.

Працює заклад щоденно (окрім неділі) з 08.00 до 18.00 год.

Для створення амбулаторії всього використали  близько 1 млн 316 тис. грн., у тому числі 1 млн 050 тис. грн. – з бюджету розвитку міста.  Медичне обладнання та меблі закуплено за кошти міського бюджету на суму 83,5 тис. грн. Також залучено і позабюджетні кошти у сумі 183, 2 тис. грн.

Як зауважив головний лікар 4-ї міської клінічної лікарні Ярослав Чуловський, відповідно до європейських стандартів, в амбулаторії дотримано усіх вимог для комфортного обслуговування  людей з особливими потребами. «Ширина дверей розрахована на те, щоб «візочник» самостійно міг заїхати в приміщення, порогу при вході як такого немає взагалі, і всі пороги всередині приміщення не вище 1 см. У туалеті є поручні. Для гінекологічного кабінету спеціально придбали гінекологічне крісло для жінок з особливими потребами», – зазначив він.

Нагадаємо, торік для мешканців трьох районів Львова відкрили нові амбулаторії сімейної медицини: для Шевченківського району – амбулаторію у складі 1-ої міської клінічної лікарні ім. Князя Лева на вул. Грінченка, 6; для Залізничного району – амбулаторію у складі 3-ї міської клінічної лікарні на вул. О. Степанівни, 35А; для Шевченківського району – амбулаторію у складі 3-ї міської клінічної лікарні на вул. Шевченка, 358Б. Наступну амбулаторію сімейної медицини відкриють для мешканців Личаківського району. Загалом у закладах охорони здоров’я міста функціонує 459 дільниць, 18 амбулаторій та 36 відділень сімейної медицини.

Водночас, як зауважив Володимир Зуб, проблемою є пошук належних приміщень для облаштування амбулаторій сімейної медицини. «Є велика проблема з вільними приміщеннями на першому поверсі, особливо на Сихові, для створення нових амбулаторії. Напівпідвальні приміщення не годяться, а в амбулаторію, розміщену на другому поверсі, – важко добиратись людям, особливо з обмеженими фізичними можливостями, пенсіонерам, хворим, людям з маленькими дітьми. Також має бути відповідна квадратура – бажано 180 – 220 кв.м., щоб амбулаторія могла обслуговувати орієнтовно 10-12 тис. населення», – наголосив він.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ