До кінця року у Львові відкриють ще один осередок для молоді з інвалідністю

Одним з пріоритетів для міста Львова є відкриття осередків денного перебування для осіб з інвалідністю, щоб забезпечити для них можливість вести активний спосіб життя у супроводі фахівців. Спільно з «Джерелом» таких осередків в місті відкрили вже два, і до кінця цього року відкриють ще один. Як кажуть в управлінні соціального захисту Львівської міської ради, амбітною метою є відкриття таких осередків в кожному районі міста Львова. Про це інформують у прес-службі ЛМР.

«Це продовження створення мережі осередків для важконеповносправної молоді по районах Львова для того, щоб соціальні послуги для них стали доступними за місцем проживання. Ми продовжуємо працю над пошуком приміщень, бо наша амбітна мета – відкрити такі центри в кожному районі міста, щоб люди, які мають таку потребу, мали можливість не затрачати великого часу на доїзд до «Джерела». Водночас, коли ми відкриваємо такі центри в районах, то маємо змогу більше в саме «Джерело» приймати таких дітей, щоб починати реабілітацію з раннього віку.

Перший такий осередок для людей, старших 35 років, було відкрито Центром «Джерело» за підтримки міста в березні минулого року на вул. Дністерській, 12. Тепер відкриваємо такий центр для молоді на вул. Кирилівській, і до кінця року плануємо відкрити на вул. Роксоляни, 23. Такі центри розраховані на тих, які живуть в цих районах, і це велика допомога для батьків. Зараз орієнтовно 30 людей перебуває в черзі на реабілітаційні послуги в «Джерелі». Загалом у Львові є близько 3 тис. осіб, які мають таку потребу», – розповів Ігор Кобрин, начальник управління соціального захисту Львівської міської ради.

Зі слів Зореслави Люльчак, директора центру «Джерело», для кожної молодої особи прописується індивідуальна програма реабілітації. З молоддю працюють асистенти та фахівці «Джерела». Це і психолог, і соціальний працівник, і культорганізатор. Працівники «Джерела» складають  щоденний план заходів з реабілітації, які молоді особи здійснюють впродовж дня в осередку, і також у співпраці з батьками ці навики підтримуються вдома.

«Це велика допомога батькам. Тут молоді люди перебувають впродовж цілого дня. І коли мами і тати віддають своїх дітей під нашу опіку, то мають можливість піти на роботу чи зробити щось інше», – зазначає Андрій Садовий, міський голова Львова.

Додамо, що у 2019 році заплановане відкриття ще двох осередків за адресами: вул. Б. Хмельницького, 195 та вул. В. Великого, 40.

Довідка

Центр «Джерело» фінансується з бюджету міста Львова (50%) та за рахунок благодійних надходжень (50%). Місто профінансувало Центр у 2017 на понад 10 млн. грн. У 2018 році передбачено близько 9 млн. грн.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ