Два львівські виші погодились відновлювати поховання своїх ректорів на Личаківському цвинтарі

Два виші – Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького та Національний університет «Львівська політехніка» – пристали на пропозицію адміністрації ЛКП «Музей-заповідник «Личаківський цвинтар» відновлювати поховання своїх ректорів на цьому кладовищі. Про це повідомив директор ЛКП «Музей-заповідник «Личаківський цвинтар». Зокрема, уже триває співпраця з Університетом ветеринарної медицини. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Ми звертались до всіх вищих навчальних закладів міста і відгукнулась Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького та Національний університет «Львівська політехніка». Вони погодились поетапно відновлювати могили своїх ректорів.

 

Першим об’єктом, який відновили в цьому році, став пам’ятник на могилі одного з засновників Львівської ветеринарної академії Юзефа Шпільмана», – розповів Михайло Нагай.

 

Також, за його словами, розпочинається тісна співпраця з «Львівською політехнікою». «Вони беруть на себе зобов’язання поетапно, протягом двох років відновити практично усі пам’ятники ректорів Львівської політехніки. І почнуть з надгробка відомого архітектора Юліана Захаревича.

 

«Щодо відновлення одно об’єкту – надгробка професора Скібінського, який, до речі, створив дебаркадер на Залізничному вокзалі, Львівська політехніка конкурувала з Міністерством культури та національної спадщини Польщі. Відтак, погодили, що відновлюватимуть його за кошти польської сторони. Могила знаходиться біля головного входу  і потребує відновлення», – розповів Михайло Нагай.

 

Також він додав, що до відновлення об’єктів на Личаківському цвинтарі долучаються і благодійники.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ