Е-врядування, е-демократія та міські інновації: підсумки зробленого торік

19 електронних послуг, відкритий бюджет, електронний документообіг та Картка львів’янина – лише частина того, що було зроблено в місті торік у рамках реалізації Програми цифрового перетворення. Про це та інші результати річної діяльності сьогодні прозвітувало міське управління міжвідомчої координації, повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Діяльність управління охоплює розробку і впровадження інструментів та елементів електронного урядування, електронної демократії та інновацій для забезпечення відкритості й доступності влади Львова, ефективності управління господарством з використанням інформаційних технологій в усіх сферах життєдіяльності міста.

 

У 2015 році працівники управління працювали за декількома основними напрямками: розробка та реалізація проекту «Особистий кабінет мешканця», візуалізація публічних даних міської ради в бюджетній сфері, розробка концепції та тестова експлуатація проекту «Картка Львів’янина», впровадження системи електронного документообігу в Львівській міській раді тощо.

 1. Особистий кабінет мешканця

Це перший в Україні портал адміністративних послуг з автентифікацією мешканця. Портал запрацював 15 червня 2015 року з 4 доступними послугами та інноваційним для України методом верифікації особи – BankID. За час роботи, на портал звернулось більше 2000 львів’ян, які замовили понад 800 адміністративних послуг. На сьогодні, портал містить 19 адміністративних послуг, які надає Львівська міська рада та інші органи державної влади.

Послуги, які надає Львівська міська рада:

 1. Е-звернення в ЛМР;
 2. Завірені копії (витягів) ухвал міської ради, рішення виконавчого комітету, розпорядження Львівського міського голови (може видаватись повністю електронно з ЕЦП);
 3. Довідка про перебування на квартирному та кооперативному обліках;
 4. Довідка про склад сім’ї Форми 2;
 5. Встановлення автономного опалення взамін пічного;
 6. Прийняття рішення про надання в оренду вільного приміщення;
 7. Продовження пріоритету на розміщення зовнішньої реклами;
 8. Скасування пріоритету на розміщення зовнішньої реклами;
 9. Видача відомостей із документації із землеустрою, що включена до державного Фонду документації із землеустрою;
 10. Видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;
 11. Дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки;
 12. Реєстрація дитини в садок;
 13. Запис в Центр надання адміністративних послуг;
 14. Перевірка стану виконання звернення.
 15. Запис на прийом до посадовця;
 16. Завірені копії (витягів) рішення виконавчого комітету (може видаватись повністю електронно з ЕЦП);
 17. Завірені копії розпорядження Львівського міського голови (може видаватись повністю електронно з ЕЦП).

Послуги, які надає Головне управління національної поліції у Львівській області:

 1. Довідка про відсутність/наявність судимості.

Послуги, які надає Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області:

 1. Довідка про доходи (Тестова експлуатація).

Портал доступний за посиланням https://egov.city-adm.lviv.ua та активно розвивається. Так, команда управління займається розробкою технічних завдань, для додавання нових адміністративних послуг на портал. Також тривають перемовини з низкою державних інституцій, задля забезпечення більшої кількості зовнішніх послуг на порталі.

 1. Відкритий Бюджет

Із січня 2015 року триває активна робота над впровадженням рішень відкритого бюджету спільно з Програмою розвитку ООН і «Центром політичних студій та аналітики». Рішення сьогодні доступне на офіційному сайті Львівської міської ради. Воно, фактично, є візуалізацією бюджету, і створене за допомогою безкоштовного відкритого програмного забезпечення. «Відкритий Бюджет» містить бюджетну візуалізацію та бюджет на карті. Інші програмні модулі зараз на доопрацюванні. Команда управління співпрацює з іншими організаціями у рамках реалізації проекту.

 1. Електронний документообіг

Торік працівники управління долучились до впровадження проекту в частині проведення тренінгів для працівників ЛМР, тестування та внесення технічних правок у процеси, які закладені в документообіг, проведення до перемовин з донорами проекту та компанією-розробником програмного забезпечення. Як результат, з 2.01.2016 у тестову експлуатацію було запущено нову систему е-документообігу на базі платформи Alfresco. Проект планують до здачі в промислову експлуатацію у першому кварталі 2016 року.

 1. Картка Львів’янина

Це персоналізована електронна картка, яка дозволяє швидше і зручніше користуватися послугами міста. Першими Картку львів’янина отримали учасники антитерористичної операції. Станом на сьогодні вона містить найважливіший для учасників антитерористичної операції набір послуг, до яких згодом додаватимуть нові можливості:

– спрощене замовлення соціальних пільг;

– безкоштовний проїзд у міському електротранспорті;

– електронні послуги міста;

– використання як платіжної картки

 1. Форум Електронного врядування «451Е»

18-19 вересня 2015 року у приміщенні Українського католицького університету відбувся Форум електронного врядування «451Е». Форум організувало управлінням міжвідомчої координації спільно з відділом промоції міста управління інформаційної політики та зовнішніх відносин. Форум відвідало близько 350 учасників з усієї України. Серед спікерів були представники законодавчої влади, які відповідають за розвиток електронного урядування, представники міністерств, іноземні експерти у сфері е-врядування, е-демократії та інновацій, представники українських міст, що активно впроваджують інструменти е-врядування. На Форумі презентували найкращі світові та українські практики, першу в Україні Стратегію електронного міста та систему автентифікації за допомогою «Mobile ID».

 1. Програма цифрового перетворення міста

Торік команда управління ініціювала соціологічне дослідження стану розвитку інформаційних технологій, яке провела КУ «Інститут міста», і результатом якого стало створення програми «Цифрового перетворення міста», або Lviv Digital Agenda.

Програма охоплює ключові напрямки розвитку міста у сфері електронного врядування, використання сучасних технологій управління всіма сферами життя міста.

Окрім цього, управління спільно з експертом у сфері електронного врядування Янікою Мерило розпочало реалізацію проекту «Вікно Можливостей», зміст якого полягає у навчанні комп’ютерній грамотності демобілізованих учасників АТО для подальшого використання електронних послуг, які пропонують місто чи держава. У рамках програми, було обладнано 2 комп’ютерних класи, де навчаються учасники АТО. За 2015 рік навчання завершило більше 40 учасників АТО.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ