Фахівці нагадують про те, як впливає штучне освітлення на продуктивність праці

Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує про те, як впливає недостатність або надмірність штучного освітлення на продуктивність праці, а також загальні вимоги до освітлення на швейних підприємствах.

Природне та штучне освітлення  виробничих, допоміжних, службово-побутових приміщень на швейному підприємстві повинне відповідати ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення».

Для освітлення швейних машин всіх типів, на робочих місцях для контролю і прийомки готових швейних виробів треба застосовувати систему комбінованого освітлення (загальне плюс місцеве). Для освітлення решти обладнання рекомендовано застосовувати систему освітлення з рівномірним або локалізованим розміщенням світильників.

В розкрійних цехах і на ділянках контролю тканин і продукції для штучного освітлення треба застосовувати люмінесцентні лампи. Не рекомендується застосовувати в одному приміщенні ламп різного типу світлопередачі. Конструкція світильників місцевого освітлення, які повинні встановлюватися на висоті менше ніж 2,5 м від підлоги, повинна виключати можливість випадкового контакту працівника зі світильником. Світильники місцевого освітлення повинні мати відблискуючі рефлектори з матеріалу який не просвічується, з захисним кутом не менше 300. При розміщенні світильників на рівні очей працівника захисний кут повинен бути не менше 100.

Нормовані показники освітлення згідно ДБН.В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення» у пошивних цехах становлять: на робочих столах при загальному освітленні 750 Лк, при комбінованому – 2000 Лк; у закрійних відділеннях становлять: на робочих столах при загальному освітленні 750 Лк; у відділенні підготовки прикладних матеріалів при загальному освітленні 300 Лк, в прасувальній при загальному освітленні 300 Лк.

Недостатня або надмірна освітленість, нерівномірність освітлення в полі зору втомлює очі, призводить до зниження продуктивності праці. При цьому зростає потенційна небезпека помилкових дій і втрати здоров’я. Надмірна освітленість на робочому місці (яскравість  джерел світла) може спричинити тимчасовий розлад гостроти зору, головний біль і загальну втому; світлові відблиски викликають тимчасове засліплення, що в умовах виробництва може призвести до втрати здоров’я.

Для створення сприятливих умов зорової роботи, виробниче освітлення повинне відповідати таким вимогам: створювати на робочій поверхні освітленість, що відповідає характеру зорової роботи і не нижчим від встановленої норми; не засліплювати від джерела освітлення та предметів що знаходяться в полі зору; не створювати на робочій поверхні різких та глибоких тіней; забезпечити достатню рівномірність та постійність рівня освітленості у виробничих приміщеннях, щоб уникнути частої переадаптації органів зору.

Для зняття зорової напруги у працюючих швейного виробництва після закінчення першої зміни або на початку другої зміни рекомендується протягом 10-15 хв. проводити заняття  в кімнаті психологічного розвантаження.

Для проведення замірів освітлення можна звернутися у Львівський міський відділ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» за адресою вул. Б. Лепкого, 8.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ