Французька весна в Україні: новаторство і класика в рамках улюбленого формату

У Львові Французька весна урочисто відкриється 5 квітня семінаром та виставкою «Спадщина, історія в русі» у Львівському історичному музеї (Італійське подвір’я). А 9 квітня о 19.00 у Львівському Драматичному Театрі імені Лесі Українки відбудеться особлива подія: франко-українській балет з елементами хіп-хопу «Переміщення/ Motion» у постановці французького хореографа Браїма Бушелагема. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.


Франко-українську театральну ко-продукцію «Переміщення» на сцені Національної оперети України вже побачила і оцінила київська публіка, на черзі Рівне, Львів, Івано-Франківськ, Харків та Одеса, а потім Франція та інші країни Європи. Сучасний балет «Переміщення» — це нагода зазирнути у мистецьке майбутнє вуличних танцівників, спроба зацікавити публіку тим, чим вони живуть насправді, завдяки чому вони вже визнані у всьому світі та запропонувати українському глядачеві по-новому поглянути на цей вид мистецтва з великої сцени.

 

Мистецький проект є частиною програми фестивалю «14-а Французька Весна в Україні», що цьогоріч проходить під гаслом «Новаторство і класика в рамках улюбленого формату». На запрошення Французького інституту в Україні, Браїм Бушелагем неодноразово відвідував Україну: спочатку з виставами, як танцюрист, пізніше — як хореограф-постановник. Захоплений професійністю і самовіддачею українських танцюристів, французький хореограф запропонував 12 українським танцівникам хіп-хопу перейти від спорту до мистецтва, від сольних виступів на міжнародних хіп-хоп чемпіонатах до створення мистецького проекту «Сучасний балет із елементами хіп-хопу «Переміщення / Motion».

 

Творчість молодих французьких ілюстраторів можна буде побачити у Музеї ідей з 26 квітня по 10 травня.

 

Запальний гурт Гійома Лопеза зіграє у Львівській копальні кави 21 квітня. Свіжі кінострічки на Фестивалі допрем’єрних показів, французький короткий метр, концерти, виставки, інтелектуальні обміни і багато інших не менш цікавих проектів відбудуться протягом квітня у Львові на фестивалі «Французька весна в Україні».

 

Фестиваль, який мав би відбутися тільки один раз у 2004 році, триває чотирнадцятий рік поспіль і розширює в цьому році свою географію. До Києва, Дніпра, Запоріжжя, Львова, Одеси, Рівного та Харкова приєднуються Бердичів та Івано-Франківськ. Посольство Франції в Україні, Французький інститут в Україні, мережа Альянс франсез в Україні за підтримки Київської міської державної адміністрації, Мерії міста Тулуза, Львівської міської ради, почесного консульства Республіки Франції у Львові та чисельних урядових і неурядових інституцій України запрошують вкотре зануритись у розмаїття французького мистецтва, а також оцінити результати франко-українського співробітництва і надихнутися на нові звершення. Занотуйте у своїх календарях, квітень – це час, щоб відвідати події «Французької весни в Україні».КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ