Інформаційною акцією “Лабіринт можливостей” мешканців області закликали до боротьби з торгівлею людьми

Сьогодні, 30 липня, інформаційною акцією Лабіринт можливостей мешканців області закликали до боротьби з торгівлею людьми. Про це інформують у прес-службі ЛОДА. 

Заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук зазначила, акцію проводять з метою проінформувати населення про небезпеку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, коли вони погоджуються на сумнівні вакансії та надто привабливі умови праці.

У межах заходу, кожен охочий зміг пройти побудованим з 254 коробок лабіринтом і  відповісти на запитання щодо працевлаштування за кордоном. Під час виходу із лабіринту кожен учасник дізнається, чи достатньо він знає інформації про подорожі і роботу за кордоном.

“Тішить, що Україна за результатами щорічного звіту держдепартаменту США займає сьогодні другу групу серед країн, які докладають максимальних зусиль для того, щоб на місцевому рівні вживати заходи боротьби із торгівлею людьми. На Львівщині станом на сьогодні встановлено 26 статусів мешканцям як такі, що постраждали  від  торгівлі людьми. Ці особи мають першочергове право на надання психологічної, соціальної, медичної допомоги, на отримання одноразової грошової допомоги і за бажанням можуть перебувати на обліку у центрі соціальних служб”, – наголосила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк.

Як зазначила оперуповноважений управління боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми Вікторія Тимчишин, важливо, щоб мешканці при пошуку роботи за кордоном ретельно перевіряли інформацію про роботодавця, не підписували документи незрозумілою мовою, а також уникали оголошень на інформаційних дошках.

“Щоб не стати жертвою торгівлі людьми важливо перевіряти організацію, яка пропонує роботу, інформація  про неї міститься у реєстрі Міністерства соцполітики і є у вільному  доступі на сайті. Аби захистити себе важливо підписувати контракт у якому буде повна інформація про умови роботи, соціальне, медичне страхування, умови репатріації мігранта. Потрібно уникати абстрактних формулювань в контракті. Ніколи не віддавати оригінал паспорта роботодавцю” – розповіла Вікторія Тимчишин.

Зазначимо, у парку “На валах” акція триватиме впродовж дня,  а також впродовж тижня поблизу прикордонних пропусків волонтери роздаватимуть буклети у яких зазначено, куди звертатись,  якщо людина потрапила у ситуацію торгівлі людьми.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ