Книги радянського періоду з фондів «Львівської Політехніки» передали музею

26 грудня о 12.00 год. в приміщенні науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська Політехніка» відбулася передача списаних і дублікатних видань радянського періоду з обмінно-резервного фонду бібліотеки у Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору». Передані книги будуть використані при створенні експозиції Меморіального музейного комплексу на просп. В. Чорновола, 45 г та використовуватимуться працівниками Музею для наукових досліджень радянського тоталітаризму.

Про перебіг передачі проінформувала Олена Харгелія, заступник директора Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка». Вона повідомила, що Музею «Територія Терору» було передано 263 книги, а також додала, що це вже друга подібна акція, перша відбулася в 2015 році, і в її рамках музей отримав 274 книги. Також заступник директора висловила сподівання на подальшу співпрацю між установами.

Володимир Довжинський, в. о. директора Меморіального музею  тоталітарних режимів «Територія Терору», погодився з колегою про важливість співпраці між закладами у цьому напрямку. А також розповів про науково-освітню та дослідницьку діяльність Музею. Зокрема, зазначив, що отримані книги працівники Музею використають для наповнення експозиції, а інформація із них буде детально опрацьована та донесена до широкого загалу. Володимир Довжинський наголосив на тому, що в музейному комплексі «Територія Терору» буде декілька експозиційних приміщень, наприклад радянська квартира, чи радянська установа, і ці книжки будуть розставлені на полицях, а оскільки заклад буде інтерактивним, то відвідувачі зможуть їх подивитись, погортати сторінки.

Андрій Шиманський, науковий співробітник музею, який координував цей проект, розповів за яким принципом здійснювався відбір. Основна увага зосереджувалась на книгах, які мають стосунок до тематики музею: присвячені радянській ідеології; видання, які розповідають про переваги комуністичного способу в економіці, про колективізацію та кооперацію; матеріали, які стосуються ІІ світової війни, радянського погляду на її перебіг і підсумки; література присвячена боротьбі радянського режиму проти Української Повстанської Армії. Така видання допоможуть краще зрозуміти внутрішню логіку радянського тоталітаризму.

Представники Музею наголосили, що всі книги спочатку будуть обліковані, а вже згодом активно використовуватимуться у діяльності музейної установи.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ