Компенсацію за невикористані субсидії отримали майже 130 осіб

На підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» в Україні започаткована монетизація залишків невикористаних субсидій на оплату опалення (в обсягах до 100 куб. м природного газу, до 700 грн. та 150 кВт•г електроенергії, до 135 грн.), що виникли у зв’язку з економним споживанням природного газу та електроенергії за підсумками опалювального періоду.

 

При цьому кошти перераховуються на особовий рахунок одержувача в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення. Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно було з 1 липня  до 1 листопада 2017 року подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

 

Підприємства – надавачі послуг з газо-, електропостачання до 1 червня поточного року надали органам соціального захисту населення поіменні списки осіб, які мають суми невикористаної субсидії. Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії мав можливість відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовувались для опалення. Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи або поштового відділення, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

 

Станом на 4 грудня 2017 року в області до органів соціального захисту населення звернулось 130 501 одержувач житлової субсидії з 139 794 (93%), за компенсацією частини невикористаної субсидії за економе споживання електричного та газового індивідуального опалення на загальну суму майже 84 млн. грн. Виплата компенсації проводиться одержувачам шляхом перерахунку коштів на банківські рахунки та поштові відділення, які були зазначені у заявах одержувачів. Станом на 18 год. 04 грудня 2017 року компенсацію одержали 129 730 одержувачів на загальну майже 83 млн. грн., які надійшли з Державного бюджету України.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ