Львів і Фрайбург підписали угоду про співпрацю

Сьогодні, 26 травня, міський голова Львова Андрій Садовий та мер Фрайбурга д-р Дітер Саломон підписали угоду про співпрацю між міськими управліннями щодо енергетичної оптимізації окремих районів міста Рясне 1, Рясне 2 та Кам’янка, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

 

«Сьогодні дуже важливий день у житті нашого міста. У нас в гостях наш хороший друг і товариш – мер міста Фрайбурга п. Дітер Саломон. Ми маємо унікальне партнерство з цим містом. Партнерство між нашими містами було підписане ще в часи Радянського Союзу. У цьому році буде 27 років партнерства.

 

Зараз ми маємо можливість спільно зреалізувати дуже цікавий проект, адже місто Фрайбург є лідером в Німеччині щодо застосування енергоефективних технологій, і ми хочемо максимально перейняти цей досвід для міста Львова.

 

Ми спільно подаємося на грант Німецького уряду. Орієнтовна сума гранту півмільйона євро. Звичайно ще буде дофінансування з нашого бюджету. Починаємо нашу роботу з району Рясне. Робимо добрі справи», – заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

 

За словами мера Львова, німецька делегація сьогодні відвідала район Рясне. Тут вже вибрано одну школу і буде вибрано будинок, у яких впроваджуватимуть найновіші технології з енергоефективності та енергозбереження.

 

«Наші друзі з Фрайбурга активно впроваджують енергію сонця, енергію вітру. Тому цей проект, відповідно до якого ми будемо співпрацюватими, буде наповнений великим змістом, і все що добре є у Фрайбурга, ми готові переймати для Львова.

 

Зараз йдемо чітко по дотриманню усіх процедур. У проектній частині роботи плануємо розпочати цього року, а в наступному році буде активна фаза реалізації самого проекту.

 

Найважливіше сьогодні – це довіра людей і якісна комунікація з людьми, а також інвестиції і максимальне використовування сучасних технологій. Фрайбург є лідером зелених технологій і в Німеччині, і загалом в Європі. Тому було б логічно це максимально використовувати», – додав Андрій Садовий.

 

Після підписання угоди про співпрацю, мери міст обмінялися подарунками. Також мер міста Фрайбург залишив запис у Книзі почесних гостей міста Львова.

 

Угода про співпрацю між містами Львів і Фрайбург діятиме з вересня 2017 року по серпень 2020 року за підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку (BMZ), організації Engagement Global та програми NAKOPA (Довготривалий розвиток спільнот шляхом підтримки партнерських проектів).

 

Мета проекту – підвищити енергоефективність у мікрорайоні, включаючи інтеграцію відновлюваних видів енергії і формування свідомості населення. Відповідно до пропозиції міста Львова заходи будуть реалізовані у придатному для цього мікрорайоні Рясне/Кам’янка.

 

В процесі реалізації плану сталого енергетичного розвитку (SEAP) у Львові планують провести енергетичну оптимізацію на прикладі мікрорайонів Рясне та Кам’янки. Враховуватимуться різні основні напрямки: енергозбереження, енергоефективність, відновлювані види енергії, формування свідомості. Угода передбачає такі аспекти:

 

заходи з формування свідомості і залучення громадян до справи ощадного поводження з енергією – проект Schools of Energy (Школи енергії) та консультації із заощадження електроенергії;
підвищення енергетичної цінності шкіл шляхом розробки концепцій реконструкції і проведення заходів з реконструкції;

 

підвищення енергетичної цінності багатоквартирного будинку для розробки пілотного проекту з можливістю реплікації на інші будівлі на території м. Львова, а також сприяння створенню ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) в житлових комплексах;

 

впровадження енергоефективних технологій на подвір’ї школи і на прилеглій територій школи, а також на неосвітлюваній вулиці для підвищення рівня поінформованості громадян і якості життя в цьому районі;
опрацювання досвіду, отриманого під час виконання проекту з облаштування мікрорайону, для інших проектів у м. Львові і надання в формі практичних інструкцій з контрольними переліками.

 

Загальні витрати на заходи становлять близько 498 тис. євро. Організація Engagement Global, згідно з угодою, покриває близько 448 тис. євро. Таким чином частка витрат Львова та Фрайбурга сягає по 25 тис. євро на кожне місто.

 

Нагадаємо, Фрайбург – перше місто світу, з яким Львів уклав угоду про співпрацю. Договір про встановлення поріднених зв’язків між Львовом та Фрайбургом було підписано 24 серпня 1989 року.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ