Львів інвестує кошти у міські бібліотеки

Львів інвестує кошти у міські бібліотеки. Цього року бюджетом міста на ремонтні роботи передбачено 3,7 млн грн. Вже виконано комплекс робіт у бібліотеці № 26, що на вул. Окружній, 29. Тут замінено вікна, відремонтовано фасад, внутрішні приміщення, оновлено меблі, закуплено комп’ютери тощо. Бібліотека стала цікавою зоною відпочинку для дітей та батьків. Сьогодні роботи, які проведені, оглянув міський голова Львова Андрій Садовий. Як зазначив мер, усі бібліотеки міста Львова повинні працювати на зразок медіатек. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Приємна хата-читальня, де і діти, і батьки можуть зайти, почитати книжки, де проводять майстер-класи, де вирує життя. Я би хотів, щоб час роботи був трохи розширений, особливо у другій половині дня, коли літо. Це прекрасне місце, треба загосподарювати цей сад. Тут деякі речі ще треба зробити, але в цілому я задоволений, бо кількість дітей, які сьогодні будуть приходити в цю хату-читальню, буде набагато більшою, ніж було раніше. Приміщення багато років було без ремонту, а зараз все запрошує тебе сюди прийти. Багато є тут нової сучасної літератури, що важливо для дітей.

 

Ми поставили стандарт для всіх бібліотек міста Львова – вони всі мають бути як медіатеки. Це має бути місце зустрічі, де можна прийти, почитати книжку, де можна попрацювати на комп’ютері, провести конференцію, організувати майстер-класи. Це все має бути повністю включене в активне життя міста. В цьому році ще декілька приміщень ми відремонтуємо, але в цілому всі бібліотеки міста Львова мають бути приведені до пуття», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

 

Бібліотека № 26, що на вул. Окружній – це єдина у Львові бібліотека, яка має свою паркову зону, де відвідувачі, а їх щороку понад 2,5 тис., окрім читання книжок, можуть виходити на спільні руханки, екодослідження та забави.

 

Бібліотека-філіал № 26 ЦБС для дітей м. Львова заснована у 1982 році, розташована у мальовничому куточку Франківського району – на вул. Окружній, 29. Займає двоповерхове приміщення площею 150 м2 та має прибібліотечний сад.

 

Нещодавно бібліотеку, яка цього року відзначатиме своє 35-річчя, було повністю оновлено за кошти міського бюджету: відремонтовано фасад будівлі, зведено дерев’яну огорожу навколо саду, замінено віконні системи, міжкімнатні та вхідні двері, внутрішні приміщення будівлі пофарбовано у яскраві кольори, придбано три комп’ютери, плазмовий телевізор та функціональні меблі.

 

Бібліотечний простір дивує нетрадиційними для класичної бібліотеки територіями, наповненими новим змістом.

 

ЧИТОпростір– місце для малих та дорослих любителів книги та читання: тут можна взяти книги додому, порадити друзям найкращі, а найменшим читайликам побувати на «літературному сніданку».

 

Ерудит-локація чекає на справжніх та майбутніх ерудитів – різноманітні інтелектуальні конкурси та  змагання, зустрічі з письменниками, науковцями й просто цікавими людьми, а ще – перегляд улюбленого фільму та участь у проекті «Book&Cinema». Зона вільного доступу до Інтернету (з функцією Wi-Fi) запрошує до Школи медіаграмотності та вивчення нових комп’ютерних програм.

 

Арт-комірка розташована в цокольному приміщенні й ніби відокремлена від основних підрозділів – це територія творчості, де відбуватимуться заняття в арт-студії «Кольоровий їжачок», майстер-класи, презентації та виставки.

 

Родзинки бібліотеки № 26 – СтриХованка та Сад атракцій.

 

СтриХованка – територія 12+, куди дорослим, окрім бібліотекаря, вхід заборонено. За ініціативи підлітків тут реалізується Люфт-проект «Поміжкнижжя».

 

Сад атракцій як розвивально-оздоровчий простір запрошує в будь-яку пору року всіх охочих на спільні руханки, екодослідження та забави, святкування урочистих подій.

 

Оновленння та осучаснення бібліотеки для дітей № 26 – успішно втілений проект Програми розвитку бібліотек Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Львова.

 

Цього року з міського бюджету виділено 3,7 млн. грн. на ремонт бібліотек (2 дитячі, 3 дорослі), а також виділено 570 тис. грн. на придбання обладнання та предметів довгострокового користування.

 

Нагадаємо, у Львові цього року виділили на закупівлю книг 520 тис. грн. – на поповнення фондів бібліотечних філій міста Львова.

 

Як зазначають в управлінні культури ЛМР, місто щороку закуповує книги для міських бібліотек майже на 1 млн грн. Відтак, книжковий фонд наших бібліотек відповідає світовим стандартам.

 

Також нагадаємо, що цього року у вересні наше місто вперше прийматиме 83-й Міжнародний Конгрес ПЕН. На декілька днів культурна столиця України стане світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій. Близько 230 лідерів думок, видатних письменників, поетів, перекладачів, журналістів, істориків, публіцистів та редакторів із 101 країни світу говоритимуть чотирма мовами про літературу, творчість та свободу слова. Серед зіркових гостей 83-го Конгресу ПЕН – два нобелівські лауреати.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ