Львів науковий: в п’ятницю презентація проекту «Львів епохи Беків»

23 грудня о 15.00 год. в Палаці Потоцьких відбудеться презентація проекту ЛЬВІВ ЕПОХИ БЕКІВ Часопис Ї (84). Метою цього видання є вшанування пам’яті та промоція видатних львів’ян, науковців, медиків – ректора Львівського університету у 1912-1915 рр. Адольфа Бека (1863-1942), видатного вченого засновника львівської школи фізіології, та Генрикa Бекa (1896-1946), випускника медичного факультету Львівського університету, професора Вроцлавського університету, лікаря-гінеколога за фахом та митця за натурою, документаліста життя Львова, Варшави, Кракова міжвоєнних років та трагічних часів Другої Світової війни. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Життєвий і науковий шлях родини Беків тісно переплетений з історією Львова, проте залишається мало відомою широкій громадськості. Їх праця є зразком наукової та життєвої жертовності для сучасних львів’ян. Генріх Бек був обдарованою людиною і крім високих професійних лікарських вмінь, залишив нащадкам великий мистецький спадок живопису: 1700 акварелів, малюнків олівцем, вугіллям, що є яскравим життєвим «фільмом» про міжвоєнний та воєнний період Львова, Варшави та Вроцлава.

 

Міжнародний проект Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (Україна), Ягеллонського університету (Краків, Польща), Радбоуд університету Неймегена (Нідерланди) має на меті допомогти відродити у всій повноті контекстів  постать Батька і Сина  – Адольфа і Генрика Бек, через їх особисті історії життя привернути увагу до здобутків наукового медичного середовища у світову науку та повернути сьогоднішнім львів’ян справжній Львів.

 

В рамках заходу заплановано показ відео, присвячене творчому доробку Адольфа і Генрика Бека, ознайомлення з невідомим живописом Генрика Бека, що проходить в контексті міжнародного святкування 120-го ювілею видатного вченого, презентація видання “Львів епохи Беків” (журнал Ї, № 85, 2016).

 

Довідка

Генрик Бек (8.02.1896, Львів – 23.03.1946, Вроцлав) – син професора Адольфа Бека, випускник Львівського університету (1920 р.), талановитий лікар, акушер-гінеколог, працював і викладав в клініках Варшави (1921-1939) і Львова (1939-1942).

З 1.02.1946 р. професор, директор клініки акушерства і гінекології Вроцлавського університету. Учасник львівських подій та війни 1918-1920 рр. Від початку Другої світової війни був зв’язаний з обороною Варшави, роботою у військовому госпіталі, відступом на Схід та поверненням до Львова. Разом з дружиною Генрик у листопаді 1942 р. повертається до Варшави, де він переховується, щоб не потрапити в гетто. Одночасно з Варшавським повстанням вони розпочинають працювати у хірургічному шпиталі, де Генрик швидко стає одним з його керівників. Проте провал Варшавського повстання призвів до переховування у руїнах Варшави впродовж 110 днів. Ставши одним з Варшавських «Робінзонів Крузо» і страждаючи від голоду та зневоднення, Генрик Бек під псевдонімом доктор Борн продовжував лікарську практику та підтримував моральний дух інших.

http://www.ji.lviv.ua/n85texts/N85-Beck.htmКоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ