Львів стане дружнім до дітей

У Львові починають реальну розробку Програми «Міста, дружнього до дітей» – не за статусами, а за якістю. Про це повідомили під час прес-конференції ініціаторки розробки цього документа депутати Львівської міської ради Уляна Пак та Юлія Гвоздович. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Попри завершення однойменної програми UNICEF, у нашому місті досі існує чимала потреба розробки та прийняття відповідної комплексної програми, аби зробити місто більш пристосованим до потреб сімей і дітей та покращити якість надання послуг, які стосуються дітей. Забезпечення комфортного проживання мешканців є першим пріоритетом Стратегії Львова до 2025», – розповіли під час прес-конференції.

 

«Ми візьмемо за основу рекомендації UNICEF щодо впровадження концепції «Міста, дружнього до дітей» та адаптуємо їх до специфіки середовища Львова. Плануємо провести широкі консультації зі всіх напрямків модельної програми з громадськими організаціями, батьківським та учнівським середовищем, представниками профільних виконавчих органів, з метою визначення пріоритетних завдань та проблем, які стосуються дітей та потребують вирішення», – зазначила депутат Львівської міської ради, голова ГО «Батьки в дії» Юлія Гвоздович.

 

За словами депутата, перші обговорення пройдуть 3 березня і будуть стосуватись поліпшення умов для народження й початку життя, серед яких – забезпечення високої якості життя в міському середовищі для вагітних жінок та молодих батьків, зміцнення інституту сім’ї, підвищення якості пологової допомоги та формування системи стимулів до народження дітей.

 

Такі ж обговорення у різних форматах будуть проходити і на інші теми, а саме:

 

1.Найкращі умови для народження й початку життя (демографічна політика дружня до дітей).

2.Охорона здоров’я і здоровий спосіб життя (політика зміцнення здоров’я дітей).

3. Політика підтримки родин з дітьми і турботи про сімейне влаштування всіх дітей.

4. Політика підтримки дітей з особливими потребами і їхніх родин.

5. Освіта та виховання дітей з урахуванням їх індивідуальних здібностей і потреб.

6. Політика участі дітей у культурному житті міста.

7. Участь дітей у житті міста і прийнятті рішень, що стосуються їхнього життя в родині, школі суспільстві і державі.

8. Політика забезпечення прав та інтересів дітей у міській інфраструктурі і природному середовищі.

9. Правовий захист дітей у важкій життєвій ситуації (політика підтримки і адаптації).

 

Депутат Львівської міської ради Уляна Пак розповіла: «У своїй депутатській діяльності уже є чимало ініціатив, пов’язаних із створенням комфортного та безпечного середовища для дітей і батьків у нашому рідному місті. Отож, для забезпечення максимальної ефективності, ми вирішили скоординувати зусилля і надати своїм напрацюванням та ідеям єдиного і комплексного вигляду, об’єднаного спільною метою. До Дня захисту дітей, 1 червня, ми плануємо вийти у сесійну залу Львівської міської ради із цілісною програмою «Львів дружній до дітей». Можливо, саме таким скоро стане новий напис під логотипом нашого міста».

 

Депутатки запросили усіх небайдужих 3 березня до обговорення, а також чекають на ідеї щодо кожного із напрямків програми на сайті Львівської міської ради та на фейсбук-сторінці ініціативи «Львів дружній до дітей».

 

Довідка

У 2013 році Львів пробував здобути статус міста, дружнього до дитини. Метою було створення відповідних умов для повноцінного життя та розвитку дітей, інтереси яких визнаються найвищим пріоритетом. У рамках акції у місті мала функціонувати Координаційна рада, розроблятись Стратегія «Міста, дружнього до дитини» та створюватись Дитяча дорадча рада.

2 березня о 12:00 год в Першій дитячій галереї на вул. Ф. Ліста, 2 відбудеться перше обговорення на тему: «Найкращі умови для народження і початку життя (демографічна політика дружня до дітей)».

https://goo.gl/forms/34hktnagHexJJbRn2

Результати опитування:  https://docs.google.com/document/d/1aPDgbE1gQA4Wqu-gadwtUI_dUmWuQ2wRF8ibHav-S0w/edit?usp=sharing

Програма Юнісеф «Місто, дружнє до дитини»: https://www.unicef.org/ukraine/Mista_Druzni_do_Dytyny_UKR.pdf

Група у фейсбуці: https://www.facebook.com/groups/childfriendlyLviv/КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ16:45, середа, 26 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
16:45, середа, 26 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
18:38, вівторок, 25 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0