Львів – єдине місто України, яке мало власний стенд на міжнародному інвестиційному форумі-виставці МІРІМ

Львів – єдине місто України, яке мало власний стенд на міжнародному інвестиційному форумі-виставці МІРІМ, який проходив в Каннах (Франція) 15-18 березня 2016.

«Виставка в Каннах – важлива подія для зустрічей міст, девелоперів, інвестиційних фондів, банків. Усі компанії, які дивляться вперед, які використовують інноваційність при побудові подібних проектів – усі присутні на цій виставці.

Цього року на виставці було більше 23 тис. людей. Вона зайняла величезну площу. Львів останній раз був на цій виставці у 2008 році. Через наші внутрішні та зовнішні проблеми ми не наважувалися туди поїхати. Це мега-подія. Якщо ми зустрічаємося з інвесторами на цій виставці, то вони вже цілком по-іншому дивляться на наше місто та його інвестиційні проекти.

На жаль, ми були єдиним містом з України на виставці. Навіть не було столиці. Присутні українські компанії гуртувалися біля нашого стенду. Ми були такою собі частинкою України, точкою зустрічей різних українських компаній.

У цілому, інтерес до України є обережним. Ми не маємо ілюзій щодо цього: черга інвесторів не стоїть до України. У першу чергу, на інвестиційній карті Європи великий інтерес у інвесторів є до Туреччини, Польщі, які мають великі стенди та добре фінансування. У нас було хороше сусідство – скандинавські країни.

Газета, яка видавалася на форумі, написала, що місто Львів повернулося в Канни після 8 років. Це привертало увагу. Ми були цікаві тим, що ми нові, що нас давно не було і всім було цікаво, які проекти ми представляємо» – розповіла начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій ЛМР Ольга Сивак.

Стенд  Львова у перший день форуму відкрив міський голова Львова Андрій Садовий. Це традиція МІРІМу – щоб мери були присутніми на представленні своїх міст. «На зустріч із мером прийшло дуже багато інвесторів. Дуже важливо для інвесторів потиснути руку меру, запитати: яка атмосфера, які проекти? Тому дуже добре, що міський голова був присутній на цій події. Це додало нам поважності.

Для мерів є окрема програма, у рамках якої Андрій Іванович зустрічався з мерами Варшави, Копенгагену та інших міст. За цією програмою європейські мери обговорюють стратегії розвитку міст, які інноваційні технології будуть залучені», – додала Ольга Сивак.

Як розповіла директор ЛКП «Агенція з підготовки подій» Ліна Остапчук, на виставці шукали інвесторів, які готові інвестувати в Конгрес-хол та людей, які готові здійснювати операторську діяльність і керувати роботою Конгрес-центру.

«Будемо відверті, черга інвесторів до України не стоїть. Але, справді, є стриманий інтерес до України. Адже це є нова локація, а всі в пошуках чогось нового. Найбільший інтерес ми мали від Туреччини, тому що вона має величезні Конгрес-центри, у них туризм та бізнес-туризм добре розвинутий і їх не треба переконувати в тому, яку користь принесе будівництво Конгрес-центру. Тому наразі маємо найбільше контактів саме із Туреччини. Але підходили й інші компанії, що зареєстровані в різних країнах, які зацікавлені та спостерігають за нашою діяльністю і готові до пропозицій та участі в конкурсі.

Зараз ми на етапі виготовлення проекту землеустрою та очікуємо, що на кінець квітня і початок травня буде оголошено міжнародний конкурс на виготовлення техніко-економічного проекту. Ми хочемо, щоб це був міжнародний проект, адже це відразу підвищує якість, рівень і т.д. І, маючи результати цього проекту, ми оголосимо наступний етап – це архітектурний конкурс. Тому нам важливо, щоб участь брали так само міжнародні компанії і, власне, за результатами цих конкурсів можемо рухатися далі. Звичайно, це жодним чином не обмежує українські компанії щодо участі в конкурсі», – зазначила Ліна Остапчук.

«Останній раз зібрання такої кількості макетів та якості архітектури я бачив на венеційському бієнале. А тут ми побачили те, чого не вистачає Україні та Львову зокрема. Це єдиний тандем роботи девелоперів і архітекторів, міста і держави.

Для прикладу, Спілка архітекторів Німеччини вибрала найдостойніші об’єкти. Їх вибрала не влада, не інвестори, а саме Спілка. Так само і в Британії, Парижі. Це не є якась комерційна річ, не політичний піар, як на мене, це безпосередньо необхідність міста в позиціонуванні себе та черпанні підходів до власного розвитку.

На макеті Лондона позначено острови інвестиційних проектів, які світяться різними кольорами. Та на окремому стенді поруч детально зображені в більшому масштабі об’єкти нерухомості, на які різні девелопери залучають фінанси.

Абсолютно фантастичне відношення до архітекторів, до авторів цих об`єктів. На жаль, Україна та Росія відрізняються від інших країн тим, що попереду розміщують лейбл девелопера, а в інших країнах спершу йде ім`я людини, яка створила цей об’єкт, а потім вже йде ім`я інвестора.

Мене вразило те, що польські стенди були маленькі, однак представлені вкупі, ніби єдина Польща. На відкритті Варшавського павільйону були присутні Президент Польщі, віце-прем`єр Польщі та головний архітектор Варшави.  На відкритті стенду Вроцлава був присутній віце-мер міста Вроцлава. Люди таких високих посад спілкувалися з усіма охочими. Всі вони ставляться з повагою до Львова, переживають насправді і відкривають нам свої двері. Ми отримали запрошення на консультацію про містобудівельну політику Варшави, про те, як вони вирішують свої проблеми. Ми зараз переживаємо те, що вони пережили багато років тому. І вони вже мають досвід.

Ця виставка – старт для можливостей. Нагода показати, що ми не маємо наміру миритися із внутрішніми проблемами та все ж орієнтуємося на зовнішні зв`язки та позиціонуємо місто Львів як державу в державі, зі своїми принципами та європейськими амбіціями. Поки, на жаль, Київ мовчить, ми будемо діяти і шукати шляхи співпраці з європейцями», – зазначив головний архітектор Львова Юліан Чаплінський

Довідка

МІРІМ – це найбільш авторитетний форум-виставка в Європі, яка відбувається щороку в Каннах. Ключова подія в сфері нерухомості збирає на 4 дні усіх представників галузі від дизайнерів, архітекторів, представників міських адміністрацій, фінансових інституцій, девелоперів, інвестиційних фондів. На форумі зустрічаються тисячі інвесторів, оскільки на МІРІМ представляються усі інвестиційні проекти з різних країн. Форум надає ідеальні умови для розвитку міст та розширення ділових контактів. МІРІМ-2016 – це 23 000 учасників з 89 країн, 5 000 інвесторів, 17 700 м2 виставкових площ, 100 конференцій. Останній раз місто Львів було представлене на МІРІМ у 2008 році.

Спонсори участі міста у МІРІМ: СТР (індустріальний парк), будівельна корпорація РІЕЛ, Корпорація ЕЛЕКТРОН, ТЕХНОПАРК (Ваш дім), ЛЬВІВСТАНДАРТБУД, GOLAW (юридична компанія), готель ЛЕОПОЛІС, дизайнерське бюро ХОЧУ РАЮ, Львівська майстерня шоколаду і Львівська майстерня карамелі, компанія MULTIDEA (Харків).

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ