Львівська обласна філармонія запрошує на концерт, присвячений Моцарту

17 березня, у рамках відзначення 260-річчя від дня народження Вольфганга Амадея Моцарта, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» презентує авторський концерт, присвячений генію світової музики. В одному концерті звучатиме музика трьох класичних композиторів: Вольфганга Амадея Моцарта, Антоніо Сальєрі та Франца Ксавера Моцарта.

 

Програма «Моцарти і Сальєрі» репрезентує епоху Вольфганга Амадея Моцарта, як сучасника Антоніо Сальєрі, та львівського Моцарта – Франца Ксавера Моцарта, як учня Антоніо Сальєрі.

 

Чи не вперше у Львові прозвучать Концертна симфонія для флейти, кларнета, валторни і фагота у виконанні провідних викладачів кафедри духових інструментів музичної академії – Андрія Карпяка (флейта), Василя Борецького (кларнет), Володимира Старка (фагот), Назара Базіва (валторна). У виконанні доктора мистецтвознавства, завідувача кафедри духових інструментів Андрія Карпяка вперше у Львові буде виконано Рондо для флейти Франца Ксавера Моцарта. Твір заранжував заслужений артист України Володимир Дуда. Цікавим буде поєднання цих творів з Венеціанською симфонією Ре мажор та Концертом для гобоя і флейти Антоніо Сальєрі.

 

Як розповідає Народний артист України, керівник і головний диригент оркестру «Віртуози Львова», Сергій Бурко: «Інтрига щодо існування конфлікту між Моцартом і Сальєрі існує впродовж століть та привертає увагу дослідників. Нещодавно в Празькій бібліотеці було знайдено твір, який спільно написали Моцарт і Сальєрі. Чи існував конфлікт і чи справді Сальєрі мав чорну заздрість до Моцарта, зокрема, до його генія, – невідомо».

 

Як придворний композитор, Сальєрі мав на той час високий статус та гучну славу, з його думкою рахувалися в суспільстві. Сальєрі був старший за Моцарта на шість років, але пережив Вольфганга Амадея Моцарта, як і його батька Леопольда Моцарта. Він же був вчителем Франца Ксавера Моцарта.

 

Твори Сальєрі нині виконуються надзвичайно рідко, а свого часу він був законодавцем моди у Відні, працював у всіх жанрах: написав безліч визначних  творів, зокрема «Реквієм», чимало інструментальної та хорової музики.

 

Поєднання в одному концерті композиторів, абсолютно різних за стилем та своїм внутрішніми змістом і обдаруванням, творчість яких зайняла в історії світової музичної культури почесну нішу, має приємно здивувати слухача.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ