Львівська прокуратура виявила порушення в робот Міграційної служби

Прокуратурою Львівської області під час перевірки виявлено порушення законодавства в діяльності службових осіб органів Державної міграційної служби України у Львівській області при застосуванні адміністративно-правових заходів, спрямованих на примушування іноземців та осіб без громадянства покинути територію України всупереч їх волі і бажанню, повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

 

З’ясовано, що упродовж 2016 року органами міграційної служби області виявлено 209 нелегальних мігрантів, стосовно 207 з яких прийнято рішення про їх примусове повернення з України, щодо 2 – про їх примусове видворення.

 

У той же час, уповноваженими особами управління ДМС не завжди контролюється питання про виконання таких рішень. Як наслідок, виявлено 10 невиконаних рішень про примусове повернення іноземців у країну походження і вони продовжують незаконно перебувати в Україні.

 

При цьому, службовими особами територіальних підрозділів ГУ ДМС України в області не вживаються заходи, до поміщення осіб, які незаконно перебувають в Україні та ухиляються від виконання рішень про примусове повернення, у пункти тимчасового перебування іноземців, що в подальшому дасть можливість до їх примусового видворення за межі нашої держави.

 

Проведеною перевіркою виявлено й інші порушення вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» в діяльності територіальних підрозділів міграційної служби регіону. Вказане стало підставою для внесення керівництву ГУ ДМС України у Львівській області вказівки з вимогою усунення виявлених порушень норм Закону.

 

Усього, за результатами проведених перевірок у вказаній сфері органами прокуратури Львівської області упродовж 2016 року внесено 8 документів реагування.

 

Водночас, слідчим управлінням прокуратури області упродовж поточного року розслідувались також і кримінальні провадження стосовно службових осіб Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області.

 

Зокрема, в жовтні 2016 року завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно начальника відділу по роботі з державним демографічним реєстром головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України. Зазначимо, останній отримав неправомірну винагороду в сумі 600 доларів США за вплив на службових осіб відділу тимчасового перебування іноземців управління ДМС для реєстрації та виготовлення запрошень, необхідних для отримання віз для в’їзду в Україну іноземними громадянами.

 

Крім цього, ще триває розслідування стосовно головного спеціаліста відділу організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення управління у справах іноземців та осіб без громадянства Головного управління ДМС України у Львівській області, де останньому повідомлено про підозру в одержанні незаконної винагороди в сумі 2 000 доларів США за вплив на інших службових осіб ДМС з метою невжиття заходів щодо примусового видворення громадянина за межі України та не створення в подальшому йому перешкод щодо перебування в Україні.

 

Також, судом уже постановлено обвинувальний вирок стосовно колишнього начальника Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області та його першого заступника за вимагання та одержання у 2014 році від підлеглого працівника неправомірної вигоди в сумі 2 000 доларів США та 4 000 гривень.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ