Львівські лікарі перейматимуть кращі ізраїльські практики у лікуванні складних захворювань

Сучасні методи лікування – у Львові. Сьогодні під час українсько-ізраїльської конференції один з найвідоміших нейрохірургів світу, професор Цві Рам презентує для українських лікарів новий досвід комплексного лікування пухлин головного мозку. А щоб фахівці з Ізраїлю й надалі обмінювались з нашими лікарями досвідом у лікуванні складних захворювань, Львів підписав Меморандум про співпрацю з Першим медичним центром Тель-Авіва. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Львів запросив і отримав згоду на візит голови Об’єднання Європейських асоціацій нейрохірургів (NEOS), завідувача нейрохірургічним відділенням ізраїльської клініки Іхілов, професора Цві Рама. Він спеціалізується на малоінвазивних і складних операціях з видалення пухлин головного мозку і гіпофізу, лікуванні аневризм, гідроцефалії, важких форм епілепсії та рухових дисфункцій.

«Сьогодні важливий день для міста Львова. Ми сьогодні мали честь бути присутніми під час підписання угоди, яка дасть можливість врятувати багато людських життів. Угоду підписав Володимир Зуб, керівник управління охорони здоров’я, і пан Роман Гольдман, який очолює перший медичний центр в Ізраїлі. Це одна з найпотужніших медичних установ, яка рятує дуже багато людей у складних ситуаціях.

 

Сьогодні ми маємо візит одного з найкращих нейрохірургів світу до міста Львова. І, власне, ця програма передбачає і обмін фахівцями, і стажування фахівців, і цілий комплекс заходів, які дадуть можливість нам мати довше і якісніше життя.

Ми з паном Зубом були в січні з робочою поїздкою в Тель-Авіві, де вивчали досвід функціонування медицини в Ізраїлі і, власне, сьогоднішнє підписання – це  результат нашої  поїздки. Дуже багато стандартів, які сьогодні впроваджуються в Тель-Авіві, однозначно треба впроваджувати в Україні. І ось цей досвід, який мають наші колеги, він надзвичайно важливий для нас. Дай Бог, щоб ця співпраця приносила якісні плоди і посмішки хворих після одужання»,- зазначив після підписання Меморандуму міський голова Львова Андрій Садовий.

 

За словами керівника департаменту лікування іноземних пацієнтів Першого медичного центру Тель-Авіва Романа Гольдмана, підписання Меморандуму дає можливість співпрацювати у трьох ключових напрямках.

«Ми дуже раді бути у західній європейській столиці – Львові. Ми запланували з мером Львова і головним лікарем міста ряд дуже важливих заходів, які плануємо розпочати найближчим часом. По-перше, це академічна співпраця, під час якої ми передаватимемо досвід львівським та українським спеціалістам. Вони будуть працювати за єдиною системою. В принципі, пацієнти, які лікуються в Нью-Йорку, Австралії, Токіо, Ізраїлі,  будуть за такою ж програмою лікуватись у Львові. Тому згодом взагалі не буде необхідності лікуватись за кордоном.

 

По-друге, ми плануємо в Ізраїлі приймати українських колег: і лікарів, які вже працюють, і нове покоління студентів на засадах різних конкурсів, щоб вони поверталися і працювали у Львові. По-третє, ми плануємо провести найскладніші операції на базі львівських лікарень, під час яких наші спеціалісти будуть проводити онлайн-консультації чи приїжджатимуть до Львова. Майбутнє можна змінити своїми ідеями і руками. І ми дуже раді, що львівська сторона максимально співпрацює і надає нам всю необхідну допомогу», – розповів керівник департаменту лікування іноземних пацієнтів Першого медичного центру Тель-Авіва Роман Гольдман.

«Я дуже радий, що ви нас так гарно приймаєте. Дуже важливо, що ми знайшли партнерів в особі представників міста Львова, тому будемо мати можливість відкрито співпрацювати. Ми бачимо готовність та запал наших українських колег, і нас це дуже тішить. Ми дуже раді, що така співпраця у медицині також може дати початок до співпраці і в інших галузях», – зазначив професор Цві Рам, завідувач нейрохірургічним відділенням клініки Іхілов (Ізраїль).

 

Як наголосив Роман Гольдман, всі лікарі, які приїжджають до Львова, є елітою ізраїльської медицини. Вони безкоштовно навчатимуть колег-українців. «Будь-який лікар, який прагне підвищити кваліфікацію, зможе відвідати конгрес, чи семінари, які ми будемо проводити, щоб донести важливу інформацію до українських лікарів», – зазначив він.

 

Зокрема, під час сьогоднішньої конференції «Новітні методи проведення нейрохірургічних операцій на головному мозку зі збереженням когнітивного статусу пацієнта» ізраїльський професор розкаже українським нейрохірургам, ендокринологам, невропатологам, рентгенологам та онкологам про новітні методи діагностики і лікування пухлин головного мозку, а саме їх видалення у стані збереження свідомості пацієнта, та мініінвазивні ендоскопічні операції на «закритому» мозку. Одним із організаторів цієї конференції  є міжнародна медична Асоціація MEDES.

 

Вже за час свого перебування у Львові нейрохірург, професор Цві Рам оглянув клінічну базу міської лікарні швидкої медичної допомоги та безкоштовно проконсультував попередньо відібраних пацієнтів з найскладнішими захворюваннями.

«Наша співпраця з колегами з Європи постійно розширюється. І сьогодні це чергове розширення роботи львівської медицини з провідними клініками світу. У нас є досвід успішної співпраці з лікарями Польщі, Великобританії, Канади, США, і тепер до цієї когорти доєднується держава Ізраїль, яка є світовим лідером в медицині. Дуже багато новітніх технологій існують в Ізраїлі, і нам потрібно їх навчитися та  впровадити у Львові.

 

Меморандум, який ми сьогодні підписали, дає можливість обміну теоретичною і практичною інформацією, консультування і лікування пацієнтів як на базі  львівських клінік, так і можливість оперування українських пацієнтів у клініках Тель-Авіва. Вже відбулися перші консультації, під час яких професор Цві Рам проконсультував декілька пацієнтів зі складними випадками.

Окрім того, під час нашого спілкування у лікарні швидкої медичної допомоги ми передали інформацію нашим колегам-кардіологам в Ізраїль,  і вже маємо відповідь –консультацію пацієнта зі складною серцево-судинною патологією. Тому ця робота вже почалася, і я дуже задоволений, що ми вступаємо в дружні професійні стосунки з провідними клініками, і зокрема клінікою Іхілов», – розповів  начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб. Також він зауважив, що  завдяки такій роботі Львів зможе претендувати на лідерство в Україні щодо високих технологій і медичного туризму.

 

Нагадаємо, лише торік на базі міських лікарень Львова іноземні фахівці проконсультували понад 300 та спільно з львівськими лікарями прооперували майже 100 пацієнтів зі складними проблемами.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ