Львівські школи охоронятиме Муніципальна варта

У грудні 2017 на сесії Львівської міської ради було прийнято ухвалу «Про затвердження Програми забезпечення охорони громадського порядку та безпеки комунальних об’єктів Львівської міської ради на 2018 рік». Згідно з нею, працівники ЛКП «Муніципальна варта» забезпечуватимуть охорону 19-ти комунальних об’єктів та навчальних закладів міста Львова. Як під час брифінгу повідомив начальник управління безпеки міста Юрій Діль, перелік шкіл і садочків, де забезпечуватимуть охорону працівники «Муніципальної варти», буде складати робоча група, після чого цей перелік будуть постійно доповнювати. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«У грудні прийнято програму щодо охорони комунальних закладів ЛКП «Муніципальна варта». На сесії було прийнято рішення, окрім цих 19-ти об’єктів, включити шкільні навчальні заклади. На сьогоднішній день ЛКП «Муніципальна варта» не охороняє жодного шкільного чи дошкільного об’єкту, охорону здійснюють приватні структури.

 

Які школи охоронятиме ЛКП «Муніципальна варта», буде вирішувати робоча група спільно з депутатами. Школи вибиратимуться по всіх районах, ми маємо карту злочинності, де відбувалися крадіжки у місті, де постійно є збір людей біля шкіл, на майданчиках біля шкіл. Саме такі школи будуть пріоритетними. Також у нас є велика кількість звернень з Левандівки, з Сихова, із вул. Замарстинівської. Ми вважаємо, що охорона має забезпечуватись у денний період, коли там перебувають діти. Така охорона для однієї школи на рік коштуватиме 110 тис гривень, а цілодобова охорона – 330 тис грн на рік. Тому ми маємо спільно з управлінням освіти, з депутатським корпусом скласти перелік шкіл, де ЛКП здійснюватиме охорону. А з кожним наступним рішенням сесії чи виконкому можемо збільшувати цей перелік.

 

Можливо, охорону здійснюватимуть люди, які вже працюють у школах, адже є сторожі, і якщо вони підходитимуть, то ми беремо їх у штат ЛКП «Муніципальна варта» і вони продовжуватимуть далі працювати.

 

Усі працівники, які забезпечуватимуть охорону навчальних закладів у денний чи нічний час будуть мати рацію, форму, посвідчення «Муніципальної варти». Функціями працівників ЛКП буде охорона громадського порядку. Батьківський комітет і дирекція школи самостійно вирішуватимуть, чи вони хочуть, аби інші люди заходили на територію школи. Адже є й такі школи, які мають заборону доступу чужих осіб і виходу дітей зі школи 1-5 класів. Мабуть, це правильно, особливо тоді, коли школа є на перехрестях або близько до них. Деякі школи здають на ніч під охорону ще й комп’ютерні класи. Школа може бути обладнана локальним відеонаглядом, який пізніше може бути під’єднаний до Центру безпеки міста. Тобто кожна школа в індивідуальному порядку вирішуватиме, як здійснюватиметься охорона», – зазначив начальник управління безпеки міста Юрій Діль.

 

Також, станом на сьогодні у 48 навчальних закладах міста є система відеонагляду. Впродовж вересня-грудня 2017 року відеоспостереження було облаштовано у 17-ти школах, у першому кварталі 2018 року планують облаштувати ще 7 навчальних закладів такою системою. Про це повідомила начальник управління освіти Зоряна Довганик.

 

«Впродовж останніх років відбувається велика кількість крадіжок у навчальних закладах і ми бачимо, що сторожі не здатні забезпечити охорону того майна, яке є у навчальному закладі. У зв’язку з ситуацією, яка є в Україні, потреба денної охорони виникла ще у 2014 році. На сьогоднішній день багато навчальних закладів мають забезпечену денну охорону, переважно це є працівники шкіл, але частково є охорона за кошти батьків. Окрім цього, є 48 шкіл, які забезпечені системою відеоспостереження. Тільки впродовж 2017 року (з вересня до грудня) нам вдалось облаштувати відеоспостереження у 17-ти школах, де є тривожна кнопка, де є прототип пожежної сигналізації, охоронна сигналізація. Звичайно, що у денний період часу у навчальних закладах є ще денні охоронці. В окремих навчальних закладах від цієї послуги батьки відмовилися. Ввечері навчальні заклади повністю передаються на пульт і у випадку небезпечної ситуації група реагування виїжджає на місце події.

 

У 2017 році системою відеоспостереження ми першочергово обладнали ті школи, де вже відбувалися крадіжки. Але, звичайно, реалізація цього проекту продовжується у 2018 році і на перший квартал у нас передбачено облаштування системи відеонагляду в 7 навчальних закладах. Цей процес відбуватиметься поступово. Ми плануємо, що всі школи і садочки будуть облаштовані камерами відеоспостереження. Встановлення камер відеоспостереження, тривожної кнопки, пожежної сигналізації є безкоштовне для міста, адже це кошти інвестора. Така послуга з міського бюджету коштує 10 тис грн на місяць, але у такому закладі вже немає нічного сторожа», – зазначила начальник управління освіти Зоряна Довганик.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ