Львівські школи вчитимуть економити енергію

Львівська школа-ліцей Оріяна, що на Сихові, братиме участь у проекті енергоефективності «Школа енергії». 

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник відділу освіти Сихівського району управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Андріян Матковський, передає кореспондент «Вголосу».

За його словами, на участь у проекті зі Львова подали заявки 10 шкіл, однак організатори обрали лише одну – школу-ліцей Оріяна.

«Цю школу було обрано не випадково, оскільки вчителі навчального закладу вже давно працюють з дітьми у напрямку виховання економії різних видів енергії. Про економію розмовляють з дітьми на уроках фізики, хімії, біології, екології, економіки. Окрім того, класні керівники під час виховних годин ведуть розмову з дітьми про правильне використання електроенергії», – поділився чиновник.

Він зазначив, що у школах міста впродовж 7-ми років проводяться заходи, що позитивно відливають на економію електроенергії. Зокрема, ведеться активна робота щодо заміни старих віконних рам, звичайних ламп денного освітлення на енергозберігаючі.

«В усіх школах були встановлені тепловідбивні забатарейні екрани, які дозволяють економити від 1 до 2% тепла. У планах – встановлення індивідуальних теплових пунктів у школах-садках», – підкреслив Андріян Матковський.

Начальник відділу освіти Сихівського району запевнив, що отриманий досвід буде поширено по всіх навчальних закладах міста.

«Цей досвід пошириться на всі школи міста. Але слід пам’ятати про те, що важливо працювати не лише з дітьми і вчителями, а й батьками, які так само мусять навчитися відповідально ставитися до енергозбереження», – підсумував чиновник.

Стосовно вищезгаданого проекту «Школа енергії», то, як зазначив директор проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» (GIZ) Роберт Кюнне, його основна ідея полягає в тому, аби перестати марнувати енергію, там де її можна використовувати раціонально.

«Мета проекту – навчити людей економити енергію в школах і заощаджувати гроші. Ми переконані, що треба починати зі шкіл, бо учні є ключовою аудиторією для сприйняття і поширення інформації щодо заощадження енергії», – сказав Роберт Кюнне.

Загалом в проекті братимуть участь 25 українських шкіл. Спочатку педагогічні колективи навчатимуться під час тренінгів, згодом вчителі спільно з дітьми самостійно проведуть аудити енергії в школі і за результатами звітів почнуть впроваджувати заходи зі збереження енергії.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ17:14, вівторок, 21 листопада 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:14, вівторок, 21 листопада 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
16:06, вівторок, 21 листопада 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:20, вівторок, 21 листопада 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0