Львів’ян запрошують обговорити європейський досвід діяльності органів місцевої влади

16-17 березня у конференц-залі готелю “Rius” (вул. В. Гнатюка, 12А) пройде семінар з обміну досвідом “Запровадження європейських стандартів адміністративної процедури в діяльності органів місцевого самоврядування України”. Ініціатор зустрічі – шведсько-український проект Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні». Реєстрація на семінар – з 9:30, початок заходу – о 10:00 год. Про це інформує прес-служба ЛМР.

Представники 12-ти міст-партнерів проекту, партнерських інституцій та міжнародних проектів обговорять досвід впровадження європейських стандартів адміністративної процедури органами місцевого самоврядування України через місцеві акти, встановлення власних вимог щодо якості адміністративних послуг, відкриту та інклюзивну процедуру прийняття рішень тощо.

«Наш проект працює над проведенням досліджень у містах-партнерах, розробкою планів дій для підвищення рівня верховенства права, проведенням навчальних заходів та інформаційних кампаній. Наша ціль – запропонувати рекомендації на законодавчому рівні щодо якісного надання адміністративних послуг. Таким чином, ми не лише впливаємо на покращення надання послуг у містах, а й долучаємося до децентралізації та вдосконалення системи адміністративних послуг на національному рівні», – зазначила спеціаліст проекту Ольга Лучка.

Практику львівської юридичної школи з питань адміністративної процедури представлять суддя Львівського окружного адміністративного суду, Президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України Володимир Кравчук, а також професор Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Школик.

До роботи семінару долучаться представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі Україні, Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Інноваційні практики презентуватимуть представники міжнародних інституцій, зокрема офіс Академії Фольке Бернадотта у Стокгольмі: керівником програм з верховенства права Академії Фольке Бернадотта Анніка Магнуссон та директором Проекту «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні» Емма Остокер. Також з презентацією інноваційних практик виступить Директор проектів з інклюзивних спільнот Інституту Рауля Валленберга з Прав Людини та Гуманітарного Права (Швеція) Габріелла Фредрікссон.

За підсумками семінару учасники напрацюють рекомендації для подальшого просування реформ у сфері надання адміністративних послуг та адміністративних процедур на національний рівень та утвердження принципів верховенства права на місцевому рівні.

Усіх охочих у відвіданні семінару з обміну досвідом організатори просять звертатися до спеціаліста проекту Ольги Лучки: olya.luchka@gmail.com, 097 299 07 24.

Довідка

Проект «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні» реалізується шведським урядовим агентством Академією Фольке Бернадотта у 2014–2017 рр. за фінансової підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку Sida. Метою Проекту є підтримка зміцнення та інтеграції принципів верховенства права в сфері надання публічних послуг органами місцевого самоврядування в Україні. Проект включає самооцінку верховенства права у місцевому самоврядуванні, підвищення спроможності місцевих органів влади та підтримку громадянського суспільства у підвищенні правової обізнаності.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ