Львів’янам презентували книгу спогадів члена ОУН Омеляна Коваля

У п’ятницю, 16 грудня, у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” відбулася презентація книги Омеляна Коваля “Спомини мого життя”. Ця книга – великий внесок в історію визвольної боротьби середини минулого століття та політичної діяльності української діаспори. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

 

“Дуже важливо сьогодні, поки живі люди, котрі пам’ятають трагічні події, що відбувалися у цих стінах, перетворювати їх спогади у писемні згадки, – наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. – Ми пишаємось, що є серед нас творці української справи, що зберегли великий український дух та готували грунт для здобуття Україною незалежності. Тому презентація книги спогадів людини-легенди Омеляна Коваля є великою подією, і ми дякуємо йому за цю працю”.

 

Голова Європейського Конгресу Українців та перший заступник президента Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні згадує, що автор книги завжди передавав знайомим свою любов до України і казав: “Побачите: Україна відбудеться. Вона була, є і буде. І цю віру тримайте в собі”.

 

“Його життя свідчило про те, що він скромна та жертовна людина, що працює й живе заради України. Його книга – це жива історія із сильним духом української нації”, – додала вона.

 

У книзі-спогадах Омелян Коваль згадує як у таборі розправлялися з братами Степана Бандери Олексою і Василем, описує два “українських” бараки в Аушвіці, в яких сиділи українці, ув’язнені за боротьбу за Українську Державу та ін. Про все це є на сторінках видання, упорядником якого є Микола Посівнич, а редактором – Ярослав Сватко.

 

Зазначимо, Омелян Коваль був заарештований гестапо, перебув львівську тюрму на Лонцького, краківську тюрму Мотелюпіх і потрапив у перший етап українських політичних в’язнів в концтаборі Аушвіц. У післявоєнний час опинився на еміграції в Німеччині, потім у Бельгії, і своє життя присвятив громадській праці на користь Україні.

 

Зараз Омелян Коваль мешкає у Львові. Нагороджений Президентом України орденом Свободи.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ